Kärpimine emade ja laste arvelt (13)

Kärpimine emade ja laste arvelt

 

Mõnda aega tagasi juhtusin Delfist lugema uudist, kus poliitik Ott Lumi väitis, et praeguseks ei tohiks kärpimise osas enam mitte ühtegi püha lehma olla.

Lisas veel, et sotsiaalvaldkonnas on laual vanemahüvitise kärpimise ning 2. ja 3. lapse tulumaksuvabastuse kaotamise paberid. Kordan, et Lumi väitel enam neid “pühasid lehmasid”’, mida kärpida ei või, ei ole.

Valitsuse lehmafarm

Tekib küsimus, kes on nemad oma lehmatööstuses, kus on üüratult suured valitsuse ja riigifirmade palgad, hüvitised, igasugused juurdemaksed, erisoodustused, eripensionid, ametiautod, reisid, esindustasud, preemiad, puhkusetoetused, haldustoetused, kolimiskompensatsioon, pika lähetuse kompensatsioon, pikalt lähetuselt tagasitulemise kompensatsioon (põhimõtteliselt saad nagu valuraha…), ma võiksin seda loetelu jätkata.

Mina isiklikult leian, et siin on küllalt, mida kärpida või ära jätta. Aga ei, selle asemel arutame maksude tõusu ja võtame ära sealt, kust on niigi juba võetud! Kuidas valitsus aru ei saa, et kulutada saab ainult nii palju, kui raha on! Riigiametnikud ja valitsus… president! Tuleks hakata raha mõistlikult kasutama.

On juba pakutud ka võimalust kaotada mitu seni kehtivat maksuerinevust. Härrad riigikogus, vabandust, lehmatööstuses, vaatavad üle pensionifondi osakute maksuvaba tulu mahaarvamise õiguse kaotamist ja pensionile kehtiva maksuvabastuse lõpetamist. Ja siis tahavad selle asendada kõikidele ülejäänud inimestele kehtiva määraga. Kas see on normaalne? Võetakse ikka sealt, kus on kõige nirum seis!

Lasteraha rahule jätta!

Lisaks plaanitakse vähendada vanemahüvitise maksmist. Arutatakse kogu kõrghariduse tasuliseks muutmist. Ma siiralt loodan, et riigikogulased võtavad aru pähe ja ei lähe LASTE RAHA kallale, vaid kärbivad selle asemel oma kulusid. Poliitikud, laste raha kallale minek on jõledus! Kui asi selleni jõuab, et kärbitakse nõrgimaid, vajub meie riik sohu! Siis võite oma Euroopa Liidule ka nägemist öelda!

Aga sellest ei saa ma aru, kuidas härrad riigipead ei ole siiamaani veel aru saanud, et maksude tõstmisega ei saa nad oma kulusid ja tulusid tasakaalustada. Hea näide on olemas, kui tõsteti alkoholiaktsiisi, siis tõi see kaasa salaalkoholi voolamise. Ja kes neid makse üldse maksma hakkab, kui enamik töötud on? Kellelgi pole varsti enam rahagi, millest elamiskulusid maksta. Kas nälga surres hakkame iibe peale mõtlema?

Loobugem lehmakauplemisest

Kurb, kui töölkäijad peavad üha suuremaid makse maksma riigilt mitte midagi vastu saamata, sest kõiki soodustusi on kärbitud või on need ära võetud. Kuidas on võimalik, et vaesemad inimesed peavad kinni maksma kogu selle kriisi, aga poliitikud saavad soodustusi ka praeguses olukorras?

Kaudseid makse on tõstetud kogu aeg, aga sellest pole mingit kasu olnud. Ja nüüd, kriisiolukorras tõstetakse neid veelgi – arvates, et see tasakaalustab ja kõik saab korda. Lasku käia – kärpigu. Aga siis võivad nad kindlad olla, et noored on esimesed, kes oma asjad kokku pakivad ja välismaale lähevad.

Igal pool on sel juhul parem kui siin, Eestis, kus poliitikud on pühad lehmad. Mina oma last sellises riigis kasvatada ei taha! Eesti rahva püsimine olgu igal juhul püha ja ärgu tiritagu seda lehmakauplemisse!

Print Friendly, PDF & Email