Veised viiakse rannakarjamaale

Saaremaa Veisekasvatuse OÜ on esitanud Kuressaare linnavalitsusele ja Kaarma vallavalitsusele taotluse loa saamiseks, et Loode karjamaal Ranna kinnistul veiseid karjatada. Tegemist on 30 hektari loodushoiumaaga.

Firma omanik Vjatšeslav Leedo ütles Oma Saarele, et tema kogemus näitab seda, et rannakarjamaade hooldamiseks on lihaveised parim variant. “Kohe ilus on vaadata neid maid, kõik on kena ja puhas,” lausus Leedo.

“Me võtsime oma tulevikuvisiooniks Saaremaa rannad natukene puhtamaks teha.” Ta lisas, et keegi peab sellega ju tegelema, ei saa lasta neid maid lõplikult võsasse kasvada.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni looduskaitse spetsialisti Veljo Volke sõnul on tegemist igati väärt ettevõtmisega. “Kooslused vajavad ju hooldust,” lausus Volke.

Selleks saab tema sõnul keskkonnaameti kaudu ka toetust taotleda. Ta lisas, et karjatamisel on loomade arv piiratud, ühe hektari kohta on lubatud 0,4–1,3 loomühikut, seega oleneb karja suurus karjatatavate loomade vanusest. Volke sõnul on näiteks 6–24 kuu vanune veis 0,6 loomühikut ja 2-aastane 1 loomühik.

Print Friendly, PDF & Email