Loonal avati Miku metsapark

Loonal avati Miku metsapark

SIHKAT-SAHKAT SAEGA SAEME: GoodKaarma talu perenaine Ea Velsvebel-Greenwood (vasakul) ja Maarika Toomel said juhendaja Vambola Naageli abiga saagimise päris käppa.
Aare Laine

Eile ennelõunal avati Kihelkonna vallas Loona mõisast üle tee Miku metsapark, kuhu on matkamiseks maha märgitud huvitav legendirada kahekümne kolme kas loodusliku vaatamisväärsusega või spetsiaalselt külaliste jaoks ehitatud rajatisega.

Kihelkonna kooli lapsed laulsid Kärla muusikakooli direktori Imbi Kolga juhendamisel ja pillimängu saatel ning Lustjala mängumaa juhataja Katrin Karu lavastuses Miku metsapargi avatuks.

Metsapargi rajamist korraldas MTÜ Pärimusmatkad juht Maarika Toomel. Idee selleks andis Silvi Puusepp keskkonnaministeeriumist, kes eilsel avamisel ütles, et Maarika Toomel oli toetuse saajaist kõige aktiivsem tegija. Metsaosakonna peaspetsialist Puusepp kiitis Katrin Karu matkaraja laulu loomise eest. “Ühelgi teisel matkarajal ei ole nii toredat laulu,” konstateeris Puusepp.

“Asja mõte on see, et kuidagimoodi peaksime tutvustama endisaegseid metsatöid, loodust ja metsa ennast. Isegi kõik kohalikud lapsed ei tea, mida tähendab puuriit või piimapukk,” rääkis Maarika Toomel.

Atraktsioone ja loodusharuldusi tutvustasid nii Maarika Toomel kui ka Kihelkonna kooli õpilane Marii Metsmaa. Huvilisi oli mitmest vallast ning Kuressaarest, Pärnust ja Tallinnast.

Maarika Toomel kiitis talgulisi, keda käis tööl 60–70 ringis. Erilise tähelepanu pälvis Pärnu noormees Martin, kes jäi pärast talgupäeva Saaremaale kauemaks tööle. Tema tehtud on viidapostid, katlahoidja püstkojas ja palju muudki.

Finantsiliselt toetas ettevõtmist Erametsakeskus. Hea sõnaga mainis pargi rajaja Kihelkonna vallavalitsust.

Avamisel pakuti külalistele püstkoja lõkkeasemel keedetud maitsvat suppi. Huvilised said proovida sedagi, kas oskavad kahemehesaega saagida ja puid lõhkuda või Uustlu talu perenaise juhatamisel villa kraasida.

Print Friendly, PDF & Email