Hukkus tuntud sõiduõpetaja (39)

Hukkus tuntud sõiduõpetaja

RÄNK ÕNNETUS: Eile hommikul põhjustas ootamatult vastassuunavööndisse kaldunud õppesõiduauto raske liiklusõnnetuse.
Raul Vinni

Kuressaare–Kuivastu maanteel põhjustas ootamatult vastassuunavööndisse kaldunud õppesõiduauto raske liiklusõnnetuse, kui põrkas kokku vastutulnud kaubikuga. Õnnetuses sai vigastada Saaremaa tuntud sõiduõpetaja Toivo Sokolov, kes viidi raskes seisundis haiglasse, kus ta eile pärastlõunal suri.

Eile hommikul tegi üks mootorratturilube ihaldav õpilane oma tavapärast sõitu, tema järel oli õppesõiduauto roolis tuntud Saaremaa sõiduõpetaja Toivo Sokolov.

“Hakkasime lõpetama tundi ja Upale minema. Vaatasin peeglist, et õpetaja kaldus vastassuunavööndisse bussile sisse,” rääkis eile õppesõitu teinud noormees, kes õnnetuse momendil oli õpetaja autost umbes 50 meetri kaugusel. Õpilane jäi kohe seisma ja läks sündmuskohale. Ta rääkis oma õpetajaga, kes raputas vaid pead ja nentis, et ei saanud aru, mis ja miks juhtus.

Noormehe sõnul üritas ta auto uksi lahti tõmmata, aga need ei avanenud. Et tal endal õppesõidul telefoni kaasas ei olnud, palus ta päästjate kohale kutsumiseks möödasõitjatelt abi. Abilised eemaldasid ka auto akujuhtmed, sest noormehe sõnul oli kapoti alt hakanud juba suitsu tulema.

“Sel ajal, kui ta siin oli, palusin tal rahulikult paigal olla ja rääkisin temaga,” ütles õpilane, kes vahepeal jooksis korra ka kraavi paiskunud teise auto juurde, kuid selle juht sai tema sõnul autost ise välja ning vigastusi tal ei olnud. Kui päästeteenistus kohale tuli, aitas ta sõiduõpetaja autost välja ning mees toimetati kiirabiga haiglasse.

Õnnetust pealt näinud ja Upa kergliiklusteel kepikõndi teinud naine rääkis, et õppesõit kulges kuni õnnetuseni tavapärasel moel – mootorratas ees ja auto tuli vaikselt järele. “Ma ei näinud õnnetuse momenti, kuid kuulsin pauku ja nägin, kuidas buss veeres,” rääkis naine, kelle sõnul oli õppesõiduauto juht kiirabi kohale tulles teadvusel ning liigutas käsi ja jalgu.

Lääne politseiprefektuuri infojuhi Ülle Laasi sõnul juhtus liiklusõnnetus eile kella 11.31 ajal Kaarma vallas Kuivastu–Kuressaare tee 140,8. kilomeetril, kus Kuressaaresr Kuivastu poole liikunud õppesõiduauto Toyota Aygo, mida juhtis 1946. a sündinud mees, kaldus sirgel teelõigul ootamatult vastassuunavööndisse ja põrkas kokku vastutuleva kaubikuga Citroën Jumper, mida juhtis 1963. a sündinud mees. 

Kokkupõrke tagajärjel paiskus Citroën vasakule poole teelt välja külili. Mõlemad juhid omasid juhtimisõigust, olid kained ja turvavööga nõuetekohaselt kinnitatud. Toyota vigastada saanud juht toimetati Kuressaare haiglasse, kus ta pärastlõunal suri. Laasi sõnul on Toyota vastassuunavööndisse kaldumise põhjused selgitamisel. Ei saa välistada, et avarii võis põhjustada õppesõiduauto tehniline rike. Õnnetuse põhjuste uurimine selgitab ka selle, kas juht suri terviserikke või õnnetuses saadud vigastuste tagajärjel.

Print Friendly, PDF & Email