Kuressaare 5. lasteaed kolib remondi ajaks haiglasse

Kuressaare linnavalitsus on jõudnud kokkuleppele kolida 5. lasteaed rekonstrueerimistööde ajaks Kuressaare haigla ja endise migratsiooniameti ruumidesse.

“Miks mitte vastu tulla, kui on võimalus, need on ju meie omad lapsed,” ütles Oma Saarele Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu. Lasteaed saab renoveerimistööde ajaks oma käsutusse asendusruumid haigla vana osa kolmandal korrusel, mis järgmisel aastal algava remondi ootuses praegu tühjana seisvad. Sama hoone esimesel korrusel asub haigla lasteosakond ja teisel korrusel sisehaiguste palatid.

Kuressaare abilinnapea Argo Kirsi sõnul langes lasteaia kolimisel valik haiglale seetõttu, et haiglas on lastele piisavalt ruumi magamiseks ja mängimiseks ning seal on tualetid ja pesemisvõimalused. Saalitunde ja pidulike üritusi hakatakse lastele korraldama haigla polikliiniku saalis, haigla vana osa ees paiknevale haljasalale rajatakse lastele aga mänguplats, mis piiratakse aiaga.

Laste toitlustamine jääb haigla toitlustusosakonna ülesandeks. “Köögiressursi meil laste toitmiseks jätkub, sest kunagi oli haiglas sees palju rohkem haigeid kui praegu ja meil on varu olemas,” rääkis Viktor Sarapuu. Argo Kirsi sõnul mahub haigla ruumidesse lasteaia üheksast rühmast viis, kolm nooremat vanuserühma kolitakse aasta algusest tühjaks jäänud migratsiooniameti endistesse ruumidesse Tallinna tänaval ning ühele rühmale tuleb asupaik leida veel kolmandas kohas.

Viktor Sarapuu sõnul ei tekita lasteaia kolimine haiglasse ja haljasala kasutuselevõtt laste mänguplatsina haigla töökorralduses mingeid probleeme, ka ei häiri see palatihaigete rahu. “Meil on siin mitu tänavat lähedal ja kui seal elavad lapsed õhtupoole meie territooriumil mängivad, pole sellest midagi halba, ega me neid ära saada,” lausus Sarapuu. “Ainuke asi, mis võib-olla muret teeb, on see, et need ruumid ei ole nii kaunid nagu laste jaoks peaksid olema, aga nad elavad selle aja üle.”

5. lasteaia juhataja Monika Talistu ütles Oma Saarele, et ta on linnavalitsuse leitud lahendustega igati rahul. “Ise mõtlesin, et kuidas küll see aasta hakkama saada ja kus need ruumid võiksid olla, aga nüüd tuli see lahendus minu meelest täiesti ideaalne välja,” ütles Talistu. “Ei ole ju mõeldav, et linnavalitsus ehitab ühe baaslasteaia, selleks et aeg-ajalt lasteaedasid kolida, kuni neid renoveeritakse,” lisas ta.

Argo Kirss rääkis, et endiselt on jõus samuti peatselt remonti mineva muusikakooli kolimine postimajasse ja Kuressaare põhikooli ruumidesse. Lisaks pakkus maavalitsus vabu ruume peatselt vabanevatesse töötukassa ruumidesse (Kitsas 3), kes sealt suvel välja kolib.

Kitsas 3 hoonesse on linnal plaanis panna noorte huvikeskus ja mõned muusikakooli klassid. Nii muusikakooli kui ka lasteaia remont algab suvel, muusikakool loodab osaliselt oma majas tagasi olla juba 2010. aasta algul, lasteaia remondiks kulub terve aasta.

Print Friendly, PDF & Email