Laevaliiklus Ruhnuga peaks taastuma mai keskel

Ruhnlastel on tänase seisuga lootust saada taas laevaga liikuma 16. mail, kuid Saare maavalitsus ei välista, et Ruhnu ja Saaremaa vaheline laevaühendus võib üldse katkeda ning ühendusepidamine piirdub vaid reisidega Ruhnu ja Pärnu vahel.

“Loodame homme (täna – toim) läbirääkimistega lõpule jõuda,” ütles Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik Oma Saarele. Männiku sõnul ei saa hetkel veel avalikustada vedajat ega ka lepingu üksikasju, kuid läbirääkimiste osapoolte pakkumine on, et laevaliiklus hakkaks toimima 16. maist.

“Meil on praegu variandid üks, kaks, kolm,” märkis Männik, selgitades, et arutlusel on mitmed marsruudid ja graafikud. Ta kinnitas, et otsustamisel etendavad väga suurt osa läbirääkimiste protsessi kaasatud Ruhnu elanike soovid.

Männiku sõnul on hetkel kindel vaid üks asi. “Laev ja lennuk peavad hakkama opereerima koos,” ütles maavalitsuse ametnik Männik, lisades, et nii Pärnu kui ka Kuressaare vahet lendavat lennukit saaks Ruhnu elanik kasutada kiireloomulisemate külastuste tarbeks linna. Laevaga saaks vedada suuremaid kaupu.

Siiski ei ole veel kindel, millisel marsruudil laev kurseerima hakkab. Männik ei välistanud võimalust, et laev hakkab sõitma senise Ruhnu–Munalaiu asemel Pärnusse ega ka seda, et laevaühendus Roomassaarega katkeb ruhnlastel sootuks.

Viimast varianti on mõistlikuks pidanud ka läbirääkimistele kutse saanud laeva Vesta omanik, OÜ Kihnumadal osanik Paal Põlluste. Tema idee kohaselt oleks mugavam sõita Pärnu poolset otsa ning Saaremaa võiks graafikust üldse välja jätta, tagades ühenduse Saaremaaga üksnes lennuliiklusega.

“Saare maavalitsus otsib võimalusi võimalikult soodsat hinda saada ja üks meie tingimus oli, et hinna saaks võimalikult soodsa teha, sõites Munalaiu ja Ruhnu vahet,” lausus Paal Põlluste.
Oma Saare andmetel ei ole juba tehniliselt tõenäoline, et laevaliiklus taastuks senisel marsruudil, kus Aegna sõitis ühe päevaga Roomassaarest Ruhnu, sealt Munalaidu ning sama teed pidi tagasi. Seda lihtsal põhjusel, et saadaolevad laevad ei ole nii kiired kui endine Aegna.

Vastavalt Saare maavalitsuse kutsele osalevad läbirääkimistel laevaliini teenindaja leidmiseks OÜ Kihnumadal ja FIE Lauri Kivirai. Neist esimesele kuuluv alus Vesta on varem teinud tšarterreise Pärnu ja Ruhnu vahel, teine sõitnud aga Saaremaa–Ruhnu liinil.

Maavalitsus kuulutas konkursi Ruhnu laevaliini teenindaja leidmiseks välja pärast seda, kui Saaremaa Laevakompanii oli ühepoolselt teatanud lepingu lõpetamisest.

Print Friendly, PDF & Email