Kuressaare korrapidamisgrupp sai uue juhtimisauto

Eile anti päästeteenistuse Kuressaare korrapidamisgrupile Tallinnas pidulikult üle uus juhtimisauto. Kokku sai päästeteenistus 13 uut päästetööde juhtimiseks mõeldud maasturit.

Päästeameti pressiesindaja Marek Simulmani sõnul vahetavad uued juhtimisautod välja seni kasutuses olnud 10 aasta vanused masinad ja sobivad võrreldes vanematega veelgi paremini päästetööde juhtimiseks.
Sõidukid on varustatud nii side- kui ka päästetehnikaga, samuti töölaudadega juhtimise korraldamiseks ja õnnetuspaigas koostöö tegemiseks teiste teenistustega.

Uuendatud varustusega sõidukist tunneb rõõmu ka Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe, kelle sõnul peabki varustust uuendama ja vanema sõiduki ökonoomsema vastu vahetama.
“Ta on ikka pisike edasiminek,” märkis Lindmäe.

Lisaks Kuressaare korrapidamisgrupile said uued Volkswagen Tiguan marki juhtimisautod oma kasutusse ka Tallinna ja Harjumaa, Rakvere, Narva, Pärnu, Paide, Rapla, Tartu, Viljandi, Jõgeva, Võru ja Valga korrapidamisgrupid.

Autode tarnet finantseerib Balti Autoliisingu AS, päästeteenistuse jaoks sobivaks kohandas sõidukid Avestark AS. Korrapidamisautode hankimist rahastatakse viieaastase kasutusrendi kaudu. Ühe auto viie aasta rendimakse on 405 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email