Orissaare ja Kärla võidutsesid Vessel (1)

Sel nädalavahetusel, 1.–2. mail toimus kodutütarde Saaremaa ringkonna ja noorte kotkaste Saaremaa maleva traditsiooniline võistlusmatk Vesse 2009.

Tublid noored, kes olid end selleaastaseks võistluseks hästi ette valmistanud, said esimesel võistluspäeval ennast proovile panna kaardipusles, sõlmede sidumises, kimmimängus, meditsiinis, takistusrajal, täpsusviskes ja lõkke süütamises.

I päeva edukaimaks võistkonnaks üldarvestuses osutus kodutütarde Orissaare rühma võistkond. Noorte kotkaste arvestuses oli edukaim Kärla rühma võistkond, seis jäi samaks ka võistlusmatka lõppedes.

II päev sai alguse juba hommikul kell 6.30 rivistuse ning üllatusülesandega, milleks oli salakirja lahendamine. Selles oli edukaim KT Leisi võistkond, kes lahendas ülesande ligemale kaheksa minutiga. Üldse oli selleks aega 10 minutit.

Salakirja dešifreerimisel avastasid noored Lydia Koidula väga tuntud luuletuse “Mu isamaa on minu arm” salmi. II päev lõppes orienteerumisega marsruudil Laimjala metsamaja–Valjala maalinn. Kiiremad orienteerujad olid NK Valjala rühma ja NK Kärla rühma võistkonnad.

Kodutütarde arvestuses saavutas ülekaaluka võidu Orissaare rühma võistkond, II kohale platseerus Leisi rühma võistkond ja III kohale Läänemaa ringkonna esindusvõistkond. Noorte kotkaste arvestuses saavutas võidu Kärla rühma võistkond, II koha saavutas Kihelkonna rühma võistkond ja III koha Laimjala rühma võistkond.

Lisaks aladel võistlemisele pidid tublid noored ennast varjama ka vastutegevuse meeskonna eest, kelle põhieesmärk oli noorte eemalehoidmine autoteelt – kui aga keegi vales kohas liikumisega vahele jäi, kaotas võistkond ühe elupunkti. Vastutegevuse meeskond osutas erilist tunnustust NK Valjala rühma võistkonnale, kellel osutus ennast koguni nii edukalt varjata, et vastutegevus suutis fikseerida selle võistkonna liikumise üksnes kontrollpunktides ülesannete täitmisel.

Kodutütarde Saaremaa ringkond ja noorte kotkaste Saaremaa malev avaldavad tänu tublidele Naiskodukaitsjatele ja kaitseliitlastele, kes Vesse kordaminekul abiks olid.
Kohtumiseni võistlusmatkal Vesse 2010!

Adam Tamjärv

Print Friendly, PDF & Email