Lapsevanemad pidasid Kärla lasteaias aiatalguid

Kümned Kärla lapsevanemad said laupäeval kokku, et ühiselt kohaliku lasteaia aed korda teha.

“Hoolekogus on räägitud mitmeid kordi, et maja on seest küll valmis, aga ümbritsev aed on korda tegemata,” ütles lasteaia juhataja Maiu Raun Oma Saarele. Tema sõnul tekkis hoolekogu koosolekul idee, et lapsevanemad võiksid ise aia ehitusel käed külge panna ja sealt levis jutt edasi laiemale ringile.

Maiu Raun ütles, et eesmärgiks oli korraldada talgud perepäevana, kus lapsed näeksid, et ka nende vanemad tahavad midagi lasteaia heaks teha. “Täna on siin õues töörõõmu ja koosolemisrõõmu ning tagatipuks saab aed ka turvalisemaks,” rõõmustas juhataja ning lisas, et koos lastega oli hommikul kohal 68 inimest, töökäsi oma 35 paari.

Käesla külaseltsi üks aktiviste Valdek Tarkmees lausus, et tema pojapoeg käib Kärla lasteaias ja 1. mai mõttetalgu järel käed lausa sügelesid töö järele. “Lasteaed on samuti üks osa vallast, nad vajasid abi ja nii saigi tuldud,” tundis vanaisa aiatalgutest rõõmu. Maiu Raun ütles, et Valdek on nii tubli vanaisa, aitab iga kord, kui vaja on. Eelmisel kevadel näiteks meisterdas lastele suureks rõõmuks aiatuuliku, mille tiivad tuules pöörlevad.

Ürituse korraldamise ja finantseerimise võttis enda peale Reformierakonna Kärla piirkond. Nende toodud olid puitmaterjal, võrgupingutustrossid, värv ja muu vajalik. Lastele jagati õhupalle ja jäätist. Piirkonna esimees Villi Pihl ütles, et üritus sai teoks koos lasteaia kollektiiviga.

“Juba paar aastat tagasi mõtlesin, et lapsevanemad peaksid vahetevahel ka ise midagi lasteaia heaks tegema. Eelmisel aastal, kui ajasime mullahunnikuid laiali, sai otsustatud, et järgmiseks teeme aia korda. Tänase päevaga kogu piirdeaeda veel valmis ei jõua teha, aga jätkame kindlasti, sest see juba annab entusiasmi, et täna nii palju rahvast kokku tuli,” ütles Pihl.

Print Friendly, PDF & Email