Korvpalli kullaseeria viigis

VIIK: Vaatamata sellele, et valitsev meister SWE-7 (punases) suutis seeria esimeses mängus KäSa (valges) võita ei saadud teises mängus vastaste peatamisega hakkama.

Maakonna korvpallimeistrivõistluste finaalis peeti nädalavahetusel küll kaks mängu, kuid kuldmedali saatuse otsustamiseks läheb siiski vaja veel ka kolmandat kohtumist.

Kaks viimast aastat meistritiitli võitnud SWE-7 sai sel aastal vastaseks viimati 2006. aastal võitu maitsnud BC Käsa. Viimane oli sel aastal 12 punktiga kord juba SWE-7-t loputanud ning võitnud kogu põhiturniiri.

SWE-7 – Käsa 1 : 1

Laupäevases kullaseeria esimeses kohtumises andis SWE-7 aimu, et tiitlit Käsale kandikul kätte ei viida. Pea kogu mängu juhtisid tiitlikaitsjad turvalise 10 punktiga. Poolajaks oli seis 38 : 28. Siiski hakkas Käsa mängu teisel poolel vaikselt vahet vähendama ning mängusaatus tuli otsustada lõpusekunditel. Seisul 63 : 62 oli Käsal kasutada ka veel viimane rünnak, kuid seda realiseerida ei suudetud ning SWE-7 võis finaalitabelisse esimese ristikese tõmmata.

Päev hiljem peetud kohtumine läks aga edasi sealt, kuhu laupäeval jäädi. Käsa hakkas kohe algusest liikuma paar sammu eespool. I veerandaeg lõpetati 22 : 20 Käsale, poolajale mindi seisul 43 : 40. Vaikselt lisati veel hoogu ning viimast kümmet minutit mindi mängima Käsa juhtimisel 67 : 61. Viimasel veerandil kaugenes Käsa veelgi. Hetkeks 12 punktini paisunud vahet suutis SWE-7 kohati küll vähendada, kuid lõppseisust 91 : 82 enamat ei suudetud.

Käsa mängujuht Urmo Talistu ütles, et pühapäevase võidu võtmeks oli see, et pall saadi paremini liikuma ning visketabavus oli võrreldes eelmise päevaga parem. Lisaks suutis vaid seitsme mehega mänginud Käsa hoiduda liigsetest vigade tegemisest. Kokku tehti mängus vaid 8 viga vastase 19 vastu.

Talistu juttu kinnitas ka SWE-7 keskmängija Raigo Sooär, kes lisas, et just Talistu oli see, kes vastaste mängu käima tõmbas ning nende läbisõiduhoovi meenutanud kaitse laiali harutas. “Neil ei olnud midagi kaotada ka, tulid lihtsalt panema,” märkis Sooär, et Käsa sai mängida pingevabamalt. Käsa ja SWE-7 vigade arvu kohta kasutas Sooär sõna “müstika” ning tõdes, et kaotusel oli oma osa ka selles.

Siiski arvasid mõlema meeskonna mängijad, et järgmisel laupäeval on võiduvõimalus olemas. SWE-7 kasuks räägib tõik, et siis jooksevad väljakule ka seekord puudunud Rene Kiil ja Kristo Teder.

Pronks Vessele

Kolmanda-neljanda koha seerias piisas lõpplahenduseks kahest täiesti erinäolisest kohtumisest. Laupäeval tegi Vesse Orissaarega mida hing ihaldas ning võttis 35-punktilise võidu tulemusega 82 : 47. Pühapäeval neil enam nii lihtsalt ei läinud ning palju polnud puudu, et ka see seeria oleks läinud kolmanda mänguni.

Pingevabalt mänginud Orissaare oli terve mängu küll tagaajaja rollis, kuid viimasel veerandajal suudeti Vesse kätte saada ning möödagi minna. Siiski ei suudetud sarnaselt laupäevasele finaalmängule viia mäng võiduka lõpuni ja pronksmedalid riputati 68 : 65 mänguvõidu järel kaela Vessele.

Ametikool loobus finaalist

Lisaks meistrisarjale peeti laupäeval kohamängud ka Saare Kalevi meistrivõistlustel ehk II liigas. Seal leidis aset ka häbiväärne juhtum, kui finaalis jooksis väljakule vaid SIHI meeskond ning sai kuldmedali 20 : 0 loobumisvõiduga. Nimelt ei ilmunud finaalmänguks spordikeskusesse nende vastane, ametikooli võistkond.

Korraldajate sõnul oli mängu toimumise aeg teada juba kuu aega tagasi, kuid pärast eelmisel nädalal toimunud poolfinaali oli ametikool teatanud, et finaalikuupäev neile ei sobi, kuna paar mängijat sõitvat ära. Vaatamata sellele, et korraldajad personaalselt helistasid mängijad läbi ja püüdsid olemasolevaid mängumehi finaalkohtumise ajaks platsile saada, jäid II liiga hõbemedalid spordikeskusesse omanikke ootama.
II liiga pronksimängus võitis BC Saku 62 : 59 STK meeskonda.

Mets murdis Hiie

Olgugi et meistrid sel nädalavahetusel ei selgunud, sai Saaremaa endale uue valitseja kolmepunktivisete võistluses. Parimat tabavust näitas SWE-7-st Sander Mets, kes finaalis oli võitmatu 20 punktiga. Teiseks jäi punkti võrra väiksema skooriga Siim Hiie (Vesse), kes oli saavutanud parima tulemuse eelvõistlusel.

Hiiele oli see juba teine aasta järjest võtta vastu napp kaotus. Eelmisel aastal pidi favoriidiks loetud Hiie alla vanduma Urmas Ojale.