Järgmisel nädalal algab metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

Veterinaar- ja toiduamet alustab 11. mail pea kuu aega kestvat metsloomade marutaudivastast vaktsineerimist.

Veterinaar- ja toiduameti õhust külvatava marutaudivastase vaktsineerimise kampaania projektijuht Enel Niin ütles BNS-le, et kui ilmad on soodsad, lõpeb vaktsineerimine juuni esimeseks nädalaks.

Samuti nagu eelmistel aastatel alustatakse vaktsiini külvamist Hiiu- ja Saaremaalt ning liigutakse edasi mandrit mööda läänest itta Peipsi ranniku ja Narva jõeni. Seejärel külvatakse vaktsiini Kesk- ja Lõuna-Eestis kuni Läti piirini.
Esimest korda külvati Eestis marutaudivaktsiini 2005. aasta sügisel Põhja- ja Lääne-Eestis. Alates 2006. aastast toimub vaktsineerimine igal kevadel ja sügisel.

Loomade marutaud ja inimeste marutõbi on ägedakujuline närvisüsteemi kahjustav viirushaigus, mis lõpeb surmaga. Veterinaar- ja toiduameti teatel oli marutaud kõikjal Eestis väga levinud, kuni metsloomi hakati marutaudi vastu vaktsineerima. Marutaudi tippaeg oli 2003. aasta, kui diagnoositi 813 marutaudijuhtumit.

Eelmisel aastal leidis kinnitust kolm marutaudikahtlust: marutaudis olid rebane ja koer Harjumaal ning lammas Raplamaal. Viimane marutaudijuhtum esines Eestis mullu märtsis, tänavu pole marutaudikahtlused kinnitust leidnud.

Metsloomade kevadine vaktsineerimine läheb esialgsel hinnangul maksma 14,4 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email