Jaakko Ryhäneni ooperihäälte otsingul osaleb kümmekond saarlast

Kümmekond Saaremaa gümnaasiumieas noort võtab osa rahvusvaheliselt tuntud ooperilaulja ja muusikapedagoogi Jaakko Ryhäneni lahtisest laulutunnist, kus selgitatakse välja noorte eeldused tõsisemateks lauluõpinguteks.

Saaremaa ooperipäevade raames 22. juulil Kuressaare kultuurikeskuses toimuva Jaakko Ryhäneni laulutunni registreerumistähtaeg oli küll 1. mail, kuid lõplikult pannakse nimekiri lukku täna.

“Praeguseks on kümmekond noort tublit inimest kirjas, aga minu ettepanek oli, et natuke võiks meeshääli rohkem olla ja äkki suudetakse mõni poiss veel ära rääkida,” ütles neljapäeval Oma Saarele Saaremaa ooperipäevade projektijuht Marika Pärk, kelle sõnul on registreerunute hulgas poisse vaid umbes neljandik.

Arvestades Saaremaal toimuvaid vahvaid laulukonkursse võinuks Pärgi hinnangul oodata isegi rohkem osavõtjaid. “Saaremaa solistide konkurss on ju noorte hulgas hästi populaarne ja võiks ju arvata, et Saaremaal on palju lauljaid, aga ilmselt see klassikaline pool on noortele kaugem ja võõram,” lausus Pärk.

Kõigi laulutundi registreerinutega võetakse Pärgi sõnul õpetajate kaudu peatselt ühendust ja mai keskel toimub lauljatega kohtumine, kus kontsertmeister Piia Paemurru nende laulu üle kuulab. Järgmine kohtumine leiab aset juba ooperipäevade ajal 22. juulil, kus Eesti muusika-ja teatriakadeemia lauluosakonna juhataja Jaakko Ryhänen publiku juuresolekul noorte esitusi kuulab.

Esitada tuleb üks soololaul, mis kantakse ette klaveri saatel ja ilma mikrofoni toeta, seejärel kontrollib maestro Ryhänen hääle ulatust ning ütleb oma arvamuse. “Kahtlemata ei hakka ta seal igaühega tunnipikkust tööd tegema, aga kes tõesti tahab oma elu siduda klassikalise muusika, ooperilauluga, siis on see hea võimalus ennast näidata,” ütles Pärk.

Lisaks pedagoogitööle astub Jaakko Ryhänen Saaremaa ooperipäevadel üles Läti Rahvusooperi lavastuses “Lendav Hollandlane”, kus ta laulab Dalandi rollis üht peaosa.
“Tema on see mees, kelle pärast “hollandlane” on juba välja müüdud ja väga palju soome gruppe tuleb siia teda kuulama ja vaatama,” lausus Pärk.

Print Friendly, PDF & Email