Minister Pihl: uus politseimaja kerkib majanduse tervenedes (2)

Siseminister Jüri Pihl kinnitas riigikogus, et Kuressaarde plaanitud, kuid majanduskriisi tingimustes edasi lükatud politseimaja ehitus algab siis, kuid majandus jälle jalule tõuseb.

Keskerakondlane Kalle Laanet märkis riigikogu saalis sõna võttes, et Saaremaa siseturvalisuse töötajate uus hoone pidi valmis olema ja üüripinnad üle antud 30. juuniks 2009.

Sotsiaaldemokraat Jüri Pihl kinnitas, et maja ehitamiseks sõlmitud leping on kehtiv, kuid seatud tähtaegadest ei ole võimalik kinni pidada. Sest eelmise aasta esimesel poolel peatas rahandusministeerium kõigi ettevalmistusfaasis olevate Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi investeeringute tegemise.

Selleks ajaks oli siseministeeriumil alla kirjutatud viis lepingut, lisaks Kuressaarele Rakvere, Võru, Jõhvi ja Narva politsei- ja päästehoonete kohta. “Valitsuskabineti 14. detsembri 2008. aasta otsusega lubati RKS-il jätkata Narva ja Jõhvi objektide arendusi, kõigi muude arenduste puhul kaalutakse võimalusi arenduste lõpuleviimiseks koostöös RKS-iga, aga võib-olla ka erasektoriga,” ütles Pihl.

Küsimusele, kas teie prioriteet on eelistada Ida-Virumaa siseturvalisuse töötajate töötingimuste parandamist Saaremaa omadele, vastas Jüri Pihl, et pole võimalik eelistada ühtesid teistele.

“Õigupoolest saab küsida ka nii, kas arupärijad, kelle hulgas on endiseid siseministreid, eelistavad Saaremaa politseinikke Ida-Virumaa omadele, sest töötingimusi praegustes Kuressaare hoonetes ei ole võimalik kõrvutada nendega, mis on Narvas ja Jõhvis,” sõnas Pihl.

Ta lisas, et siiski tuleb täita ka lepingud Võru, Kuressaare ja Rakvere kohta. “Kuidas majandusolukord paraneb, nii ruttu neid lepinguid ka täidetakse,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email