Lapsed õpivad teisi aitama ja ennast kaitsma (1)

Sel kooliveerandil hakkavad Saare maakonna koolide kuuendad klassid õppima, kuidas saada hakkama erinevates hädaolukordades, ning juba maikuus tuleb neil omavahel võistelda.

“Tegemist on projektiga “Kaitse end ja aita teist”,” ütles Lääne-Eesti päästekeskuse ennetusbüroo vanemspetsialist Kätlin Poopuu, selgitades, et päästeteenistuse, politsei ja Punane Risti projekt on mõeldud 6. klasside õpilastele.

Poopuu sõnul on nimetatud projekt mujal maakondades ammu käimas, kuid Saare maakonnas alustatakse sellega tänavu esmakordselt.
“Projekti eesmärk on õpetada noortele järjepidevalt eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi, kuidas ohtusid ette näha ning kuidas erinevates hädaolukordades hakkama saada,” lisas Poopuu.

Projekti käigus viivad maakonna koolides väljaõpet läbi nii politsei, päästeamet kui ka Punane Rist. Projekt lõpeb õppeaasta lõpus koolidevahelise võistluspäevaga, kus koolitust saanud koolid omavahel ohutusalaste teadmiste tundmises võistlevad. Lahendada tuleb teoreetilisi teste ja teha ka praktilisi harjutusi. “Koolid panevad oma võistkonnad välja,” ütles Poopuu, lisades, et eilseks oli projektiga liitunud kümme kooli.

Praeguses üldharidussüsteemi õppekavades puudub kohustuslik ohutusõpetus. Samas on vigastussurmade arv Eestis võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega mitmes valdkonnas (sh eriti tule- ja liiklussurmad) oluliselt suurem. Keskkond, milles noored oma elukogemusi saavad, on äärmiselt kõrge ohtlikkusega ning lapsevanematel puuduvad vajalikud teadmised ja aeg, et lapsi ise õpetada.

Projekti toetavad SA Turvaline Saaremaa ja Eesti haigekassa.

Print Friendly, PDF & Email