Saaremaa NNKÜ-NMKÜ – 15 aastat põnevat tegutsemist

Saaremaa NNKÜ-NMKÜ – 15 aastat põnevat tegutsemist

TERVITUSED LENNUVÄEST: Leitnant Jaen Teär oli üks nendest, kes 15 aastat tagasi Saaremaa NNKÜ-NMKÜ asutas. Sünnipäevapeol laulis ta tervituseks kõigile endistele ja praegustele ühingu liikmetele.

Läinud reedel tähistas oma 15. sünnipäeva Saaremaa Noorte Naiste-Noorte Meeste Kristlik Ühing, mis aastate jooksul tähelepanuväärselt põnevat tegemisi pakkunud paljudele Saare maakonna noortele.

Ühingut juhtiv kooli- ja kirikuõpetaja Anu Konks nentis, et ehkki organisatsiooni liikmeskond on aegade jooksul vahetunud – selle peamiseks põhjuseks on noorte mandrile õppimaminek –, on siiski leidunud inimesi, kel soovi noortega tegeleda.

Nii on ühing algusaegadest saati väga head koostööd teinud Kaitseliidu Saaremaa malevaga, korraldades lastele laagreid nii Mustjalas kui Jämajas, samuti on koostööd tehtud nii Kihelkonna kui ka Sõrve kogudustega, politsei, piirivalve ning kohalike omavalitsustega.

“Meie esimene laager oligi muide koostöös Kuressaare linna sotsiaalosakonnaga ning mõeldud vähekindlustatud perede lastele,” meenutas Konks, kes siiani on tänulik praegusele Kuressaare linnaarstile Juri Zabellevitšile, kes ühingu esimestes laagrites lapsi õpetamas käis.

“Et NNKÜ-NMKÜ on rahvusvaheline organisatsioon, siis on saarlastelgi olnud nende aastate jooksul võimalus kas ise rännata või külalisi vastu võtta,” rääkis ta, lisades, et ei olegi olnud sellist aastat, kus meie noored ei oleks Eestist väljas sõsarorganisatsioonide üritustel käinud. Kindlasti väärib meenutust kirjasõprade klubi, kus ühing Saaremaa ja Rootsi laste kirju vahetas – ka see koostöö lõppes laagritega nii siin- kui sealpool Läänemerd.

Seda, kui palju üldse on 15 aasta jooksul lastele ja noortele laagreid korraldatud, reede õhtul kokku lugeda ei jõutudki.
Anu Konks nentis, et palju olulisem on see, et kunagistest laagrilastest on kasvanud nüüdseks juba toredad noored, kes ise jõudumööda tegemistele õla alla panevad. “Ja ega noortetegevus pole ainus, millega NNKÜ-NMKÜ tegeleb – naiste tegevus on meil üpriski aktiivne olnud nii Sõrves kui Pihtlas,” tõi ta näite.

Reedesel kokkusaamisel endises Kuressaare merekooli majas, praeguses Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis, meenutatigi 15 aasta jooksul tehtut ning tänati tublimaid.

Sündmuse mängisid pidulikumaks Kuressaare muusikakooli keelpilliõpilased Laine Sepa juhendamisel ning oma lauludega tõi külakosti kunagi Saaremaa NNKÜ-NMKÜ asutajatest, lennuväe leitnant Jaen Teär. “Siin majas pole 65 aastat ühtegi vormis Teäri olnud,” märkis Kihelkonnalt pärit ohvitser muhedalt, lisades, et tema vanaonu, kellele merekool kunagi kuulus, oli vast viimane.

NNKÜ-NMKÜ on Eestis üks vanemaid ja suuremaid noorte organisatsioone. Praegu tegutseb Eestis viis allorganisatsiooni kokku ligikaudu 1200 liikmega.

Print Friendly, PDF & Email