Kaarma põhikooli käsitööpäeval oli poolsada osalejat

Alanud kevade esimesel laupäeval kogunes poolsada käsitööhingega inimest Kaarma põhikooli käsitööpäevale.

Paljud tublid tegijad olid kaasa võtnud oma näputööd. Loengusaalis avati neist pisike näitus, millest osalejad said inspireeriva värvide-mustrite-lõhnade elamuse. Osalejaid tervitasid maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember ja naisteühenduse esinaine Laine Tarvis.

Käsitöölehte KadakMari.ee tutvustas Iti Padar. Taaskasutuse võimalustest käsitöös rääkisid Kuressaare ametikooli õpetajad Kaie Kesküla ja Anne Kolk. Põnev pildimaterjal ja tarkuseterad olid sissejuhatuseks praktilisele näputööle, mille kõrghetk saabus, kui kõik poolsada “käsitööhinge” kotist lõngakera ja heegelnõela või vardad välja otsisid ning jagatud proovilappidega äsjaõpetatud nippe harjutama hakkasid.

Mitmetunnise ürituse lõpetuseks oli puhkeruumis võimalus pirukaid ja kooke maitsta, rüübata tassike kohvi või klaasike värsket vahtramahla. Enne koduteele asumist vesteldi nii omavahel kui lektoritega, uuriti teisigi käsitöönippe, tuletati meelde vanu käsitöövõtteid ning külastati Kaarma kooli õuemaja, kus käsitööõpetaja Heli Õun oli üles seadnud näituse pärli- ja klaasikunstist siidi ning vilditöödeni!

KadakMari
www.kadakmari.ee

Print Friendly, PDF & Email