Orissaare vallaametnikud kaotavad 13. palga (2)

Orissaare vallaametnike palgafond väheneb 8,3 protsendi võrra, kuid kellelgi ei kärbita põhipalka, lõpetatakse vaid 13. palga ehk puhkusetoetuse maksmine.

Esmapilgul ei paista Orissaare volikogus järgmisel nädalal arutatavas munitsipaalasutuste töötajate ja omavalitsusteenistujate palgamäärade määruses vallaametnike osas võrreldes eelmise aastaga muutusi olevatki.
Nimelt on vallavanema töötasu ikka 19 600 krooni kuus ja muutunud on võrreldes eelmise aasta kinnitatud palgamäärusega vaid palga-aste, mis on mulluse 44. asemel tänavu 46-s.

Samamoodi ei ole muutunud teiste vallaametnike palgamäär ja nihutatud on palgaastet. Küll aga on palka kärbitud munitsipaalasutuste töötajatel. Näiteks oli kultuurimaja juhataja palk eelmisel aastal 9000 krooni, tänavu aga on see alates 1. aprillist 8370 krooni ehk 7% vähem.

Oma Saar uuris asja kohta Orissaare vallasekretärilt Anne Saarelt, kes teatas: “Vallaametnike 2009. aasta palgafond vähenes 8,3%, see tähendab, et kärbiti 13. palk.”

Orissaares pole plaanis vähendada 4500-kroonist sünnitoetust, 1800 krooni suurust matusetoetust ja 1500-kroonist ranitsatoetust.

Print Friendly, PDF & Email