Saaremaa ainus pandimaja sai mõne nädalaga hoo sisse (1)

Saaremaa ainus pandimaja sai mõne nädalaga hoo sisse

ÄRI LÄHEB: Koos Tatjana Aavikuga komisjonipood-pandimaja pidav Vallo Toomjärv rõõmustab, sest vaid mõne nädalaga on äri hoo sisse saanud ja peetakse juba laienemisplaane.

Inimeste huvi mõned nädalad tagasi Kaarma vallas Kudjapel avatud pandimaja vastu on üllatavalt suur, sest laenulepinguid on juba arvestatav kogus ning kaupa osta soovijatest on suisa nimekiri.

Oma koduhoovi garaažis pandimaja avades arvas Tatjana Aavik esialgu, et oleks rahul sellegagi, kui seda nädalas paar-kolm inimest külastaks, kuid nii suur huvi üllatas teda tõesti.

“Olen kolm nädalat intensiivselt tegutsenud,” ütles A&T Pandimaja juht Tatjana Aavik, lisades, et inimesi käib vahetpidamata. Idee avada pandimaja oma kodu õuel tuli naisel, kes varem Kuressaares kohvikut pidas, sellest, et linnaruumide rent on kallis ja kusagil tööd saada on naise sõnul lootusetu.

“Inimene toob asja, hindame selle koos ära ning anname seejärel raha laenuks,” rääkis Aavik, lisades, et kui tähtaeg kukub ja inimesel ei ole raha, et panditud asi välja osta, tuleb temaga kindlasti ühendust võtta, sest laenu tagasimakse tähtaega saab kokkuleppel pikendada. Raha saamiseks on hoiule toodud nii kalleid tööriistu kui ka hinnalisi sõrmuseid.

“Kui aga inimene kohale ei tule ja ühendust ei võta, siis realiseeritakse asi ära,” ütles Aavik, kelle sõnul on inimesed, kes on pandilaenu võtnud, seni oma asjad hiljem ikka ilusasti tagasi ostnud.
“Vaid vähestel on jäänud müüki,” lisas ta. Kindlat klientuuri välja kujunenud ei ole, kuid pandimaja külastavad paljud.

Ostjatest on nimekiri

“Oli kuu lõpp ja inimesel oli vaja mitmeks päevaks ära sõita, kuid raha oli otsas,” tõi Aavik näite, kuidas inimene tõi siis oma ehted tema juurde panti ning kui raha sai, ostis need kohe tagasi.

Praegu Tatjana Aaviku sõnul pandimajas asjad seisma ei jää, sest ka võimalikest ostjatest on poes nimekiri.
“Paneme jah tellimusi kirja,” ütles ta, selgitades, et inimesed helistavad ja ütlevad, mida neil vaja oleks, ning kui see asi siis müüki läheb, on ostja tavaliselt juba olemas.

Kevad tuleb, õuetööd on alles ees ning Tatjana Aavik on kindel, et lähevad kaubaks ka need asjad, mis praegu sees on. “Kriisiaeg, inimestel on vaja odavalt osta ja samas on mõned majanduse kõrgajal endale asju topelt muretsenud ning nüüd on võimalus neid müüki panna,” ütles Tatjana.
Kodulehekülg plaanis

Lähiajal loodetakse valmis saada ka pandimaja internetilehekülg.
“Koduleht peaks valmima sel nädalal,” ütles Tatjana Aavik, lisades, et kliendid saavad interneti vahendusel kaubaga tutvuma hakata loodetavasti juba järgmisel nädalal. “Siis ei pea kohale tulema, vaid kogu vajalik info on kodulehel üleval,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email