Abilinnapea Koov soovitab golfiaktsiad kiiresti müüa (6)

Abilinnapea Koov soovitab golfiaktsiad kiiresti müüa

GOLFITRENN: Golfiõpetuse on võtnud oma õppekavva Kuressaare gümnaasium.

Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koov tunnistas kohtumisel muusikakooli õpetajatega, et tema arvates on linn golfifirmasse asjatult palju raha matnud ning aktsiatest tuleks kiiremas korras lahti saada.

Kuressaare linn on 72 protsendiga osanik AS-s Saaremaa Golf ning kulutanud golfiväljaku arendamiseks kümneid miljoneid kroone. Golfiga seotud otsuseid on linnavõimud teinud pealtnäha üksmeelselt.

Kuressaare ainus erakondliku kuuluvuseta abilinnapea Kalle Koov tunnistas möödunud kolmapäeval Kuressaare muusikakooli kollektiiviga kohtudes üllatuslikult, et teatud asjades on ta linnavalitsuses siseoponent.

Koov, kes pani hiljuti kokku linnaeelarve kärpepaketti, tõi ühe näitena just golfiväljaku ning avaldas arvamust, et kui linnal õnnestuks oma osalus firmas maha müüa, oleks see väga hea tulemus.
Lootust, et see üsna pea toimuma hakkab, kinnitas Kalle Koov ka eile Oma Saare veebiküljel antud online-intervjuus.

Vajab miljonit

Viimati paigutas linn Saaremaa Golf AS-i raha möödunud aasta aprillis, kui täiendava aktsiaemissiooni käigus märgiti aktsiaid ligi 8 miljoni krooni eest.
Nüüd soovib Saaremaa Golfi AS, et linn müüks 100 aktsiat 2,5 miljoni krooni väärtuses, mille kaudu oleks võimalik kaasata väikeaktsionäre, ning siis avaneksid sel aastal esimest täishooaega alustavale golfiettevõttele ka mõningad rahavood.

Viimasel linnavolikogu istungil, kus aktsiate müügi teemat arutati, ütles linnavolikogu esimees Toomas Takkis, et 2009. aastal ületavad golfiettevõtte kulud tulusid ühe miljoni krooni võrra ning seetõttu tuleb linnal kui suuraktsionäril lahendusi leida. Üks võimalus selleks oleks golfiettevõtte aktsiate realiseerimine. Volikogu liikmed toetasid otsust üksmeelselt.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus märkis samuti, et juhul kui linna osalust on võimalik müüa ja kulud tagasi teenida, siis poleks ehk mõttekas oodata. Linn on huvitatud oma investeeringu heakäekäigust ja tahab teatud kulutused tagasi saada, ütles linnapea.

Tiidus ei välistanud siiski võimalust, et linnal tuleb ka sel aastal golfiettevõtte jaoks rahakotti kergendades abikäsi ulatada. See aga sõltuvat just sellest, et kas linn suudab realiseerida 100 aktsiat ning milliseks kujuneb golfiväljaku kasutatavus.

Golfiturul läheb hästi

Vaatamata majanduskriisile loodavad golfiturul tegutsejad, et nende äri ei kannata. Tallinna lähistel Jõelähtmel asuva Estonian Golf and Country Club tegevjuhi Mait Schmidti sõnul loodab tema golfiäris isegi tõusu.

“Usun et inimesed jätkavad oma harrastusi ja hobisid,” arvas Schmidt, lisades, et parimal juhul mängivad nad golfi võib-olla isegi rohkem, kuna tööd jääb arvatavasti vähemaks ja vaba aega on rohkem.

Siiski tõdes Schmidt, et aktsiate müümine on praeguses majanduslikus olukorras raske. “Ma arvan, et praegu ei ole lihtne müüa, kui üldse õnnestub,” lausus Schmidt.


Kuressaare linna osa golfiettevõttes

Kalle Koov, Kuressaare abilinnapea: “Linna omanduses olevate (tänase seisuga) aktsiate arv on 636, mille nimiväärtuste summa on 15 900 000 krooni ja võimalik bilansiline väärtus ca 29 miljonit krooni.

Iseenesest on linn golfi panustanud projekti koostamisel 5,5 miljonit krooni ja golfiala tänavate infrastruktuuri umbes 16,2 miljonit. Seega kokku ca 21,7 miljonit krooni.”

Print Friendly, PDF & Email