SWE-7 loodab esiliiga play-off’is koduseinte toele

SWE-7 loodab esiliiga play-off’is koduseinte toele

JUHTNÖÖRID: Treener Marko Ool õpetab mängijatele, mida võidu nimel väljakul teha.

Saarlaste parim korvpallimeeskond, Eesti esiliigas mängiv SWE-7 alustab laupäeval kell 16 kodusaalis play-off kohtumisi. Treener Marko Ool tunnistab, et kõrgemale pürgimiseks tuleb võtta samm korraga, ning loodab, et esimesele vastasele Võru KK-le saadakse ikkagi vastu. Ool märgib, et kõva tuge annaks meeskonnale rohkearvuline publik kodusaalis.

Esiliiga põhiturniiri järel nõrgemasse vahegruppi mängima jäänud SWE-7 suutis vahegrupi võita 11 võidu ja viie kaotusega. Nüüd mängivad neli nõrgema alagrupi tugevamat nelja tugevama alagrupi nõrgemaga, et kahe mängu kokkuvõttes (punktid liidetakse – toim) välja selgitada meeskonnad, kes jätkavad juba veerandfinaalis esiliiga praeguse esineliku vastu.

Publik on oluline

Pühapäeval Eesti korvpalli meistrivõistluste vahegrupi viimases kohtumises Tamsalu Los Torose 112 : 97 alistanud SWE-7 sai play-off mängude esimeseks vastaseks Võru KK, kellega ei ole enne kunagi kohtutud. Treener Marko Ool on käinud vaid tulevaste vastaste mõnda mängu vaatamas.

Üllatuslikult märgib Ool, et esimesest kohtumisest loodab ta ennekõike seda, et kodusaal tuleks publikut täis. “Ootaks, et palju publikut tuleks vaatama, kuidas saare oma poisid mängivad,” märgib eelmisel aastal play-off’ist välja jäänud SWE-7 treener. “Koduseinte tuge on vaja.”

Meeskond on rivis

Ool kinnitab, et meeskond on kohtumiseks valmis. “Laupäevaks peaks kõik mehed rivis olema,” ütleb ta. Küsimärgi all olevat vaid Janar Rahumeel, keda kimbutab põlvevigastus.

Ool lausub, et Võru KK vastu minnakse võitma. “Peame oma mängu ära mängima, selge see, et Võru tuleb ikkagi ülevalt poolt, kuid eks me katsume neile anda kõva lahingu ja endast parima. Meie soov oleks see seeria ikkagi ära võita,” räägib treener.

Põhiturniiril oma alagrupis teiseks jäänud Võru on Oolu sõnul kaua koos mänginud meeskond. Treener märgib, et vastaste hulgas jookseb väljakule tema hinnangul esiliiga parim keskmängija – 198 cm pikkune Silver Kuuba. “Selge see, et korvi all saab meil raske olema,” ütleb Ool.

Võrul on siiski kanda ka favoriidikoorem. Samas ei ütle Ool, et saarlastel midagi kaotada pole, kuna nad on selles paaris autsaiderid. “Eks meil ikka kaotada on. Tahaks edasi pääseda.

Usun, et kui me oma mängu korralikult mängime, on meil võimalus see seeria ära võtta,” tunnistab saarlaste treener.

Print Friendly, PDF & Email