Muuseumi loodusosakonnas uuendati vitriinide taustu

Muuseumi loodusosakonnas uuendati vitriinide taustu

UUES KUUES: Loodusosakonnas on 11 vitriini ja 14 taustapilti ning osakond avatakse taas 23. märtsil.
Peeter Kukk

Teisipäeval ja kolmapäeval uuendas Kuressaare linnuses asuva Saaremaa muuseumi loodusosakonna vitriine Tartust pärit kunstnik Maie Pärn, kes ka 16 aastat tagasi Tartu ARS-is töötades loodusosakonna vitriinide taustapildid tegi.

“Kaks aastat tagasi, kui Maie suvel Saaremaal käis, tuli ta siia ja vaatas, et need on ju minu tööd, ja siis tal tekkis see mõte neid uuendada,” ütles Saaremaa muuseumi teadur Sirje Azarov.

Nüüd kaeti 1993. aastal põrandapapile maalitud krobelise pinnaga taustapildid spetsiaalse kangaga. Vanad tööd jäid kanga alla.
“Värv oli luitunud ja põrandapapi sisse tõmmanud, kõik oli selline ühtlane tumehall. Enam ei olnud kontrasti, asi oli kulunud,” rääkis Maie Pärn, lisades, et nüüdse tulemusega jäid nad väga rahule.

Kunstniku sõnul ta eriti palju uuendusi sisse ei viinud ning töö sai tehtud vana kindla malli järgi.
“Arvestasin fooniga, ühtlustasin tehnikat, et ei oleks liiga konkreetne,” selgitas Pärn, märkides, et just tänu tema poja abile said pildid kiiresti üles pandud. “Eeltöö oli tehtud ja sellepärast läks kiiresti.”

Sirje Azarov tundis heameelt, et alguses rahaliselt võimatuna tundunud ettevõtmine sai teoks tänu keskkonnainvesteeringute keskuse rahalisele toele.

Taustast olulisemaks peab Maie Pärn vitriinide sisu: “Peab paras mulje jääma, et vaataja saaks aru, milline mets siin taga on.”
Sirje Azarov märkis, et on olnud ka arvamusi, et taustaks peaks olema foto, kuid siis läheks vaataja põhitähelepanu tema arvates pildile, mitte
n-ö modellile,” ütles Azarov. “Eks me uuendame siin pidevalt, kadakad, männid, sammal vahetuvad iga paari aasta järel.”

Print Friendly, PDF & Email