Kuursaal tehakse suveks ilusamaks (4)

Kuursaal tehakse suveks ilusamaks

SAAB UUE KUUE: Kuursaalile antakse värskem välimus, et linna ühes esindushoones oleks võimalik juba sel suvehooajal üht-teist korraldada.
Peeter Kukk

Kuressaare linnapargi vaatamisväärsus ning linna üks esindushoonetest kuursaal saab suveks uue kuue. Ehkki maja päris taasavamiseni ilmselt ei jõuta, on hoonele plaanis värskem välimus anda.

Kelli Mäeots OÜ-st Tolli Vara ütles Oma Saarele, et kuigi täielikke renoveerimistöid veel ei alustata, antakse majale veidi värskem välimus – puhastatakse, värvitakse ja vahetatakse välja lagunenud osad.

“Siis on kuursaalis ka võimalik hakata sündmusi tähistama ja üritusi korraldama,” lausus Mäeots, kelle sõnul täpsemat üritusteplaani veel paigas ei ole, kuid kindlasti teavitatakse linnarahvast neist aegsasti.

Kuressaare linna kuursaal avati esmakordselt 1891. aastal. Kunagine linna kuurordielu keskus avas viimati uksed pärast põlengut ja taastamist laulva revolutsiooni aegu 1988 ning pärast seda ei ole majas remonti oluliselt tehtud.

Maja täielik kordategemine on iseenesest keeruline protsess, kuna tegemist on ajaloolise hoonega, mille renoveerimine nõuab eritingimusi.
Samas on tööd suuremahulised, sest ümber tuleb ehitada kõik kommunikatsioonid, lisaks on maja vallikraavipoolse tiiva kandeseinad vajunud ning kohati haigutavad seintes praod.

Päris tühjana ei ole kuursaal viimasel ajal siiski seisnud, sest alates 1. septembrist avati kunagises kinosaalis Lustjala mängumaa.

Print Friendly, PDF & Email