Kriisiaeg paneb inimesi ametiühingusse astuma (2)

Kriisiaeg paneb inimesi ametiühingusse astuma

EI OLE SOOSITUD: Piret Räime sõnul ei ole ka Saaremaal harvad juhtumid, kus tööandja püüab asutuse ametiühingu liidrist igal viisil lahti saada.
Peeter Kukk

Eesti ametiühingute keskliidu Saaremaa osakonna juhataja Piret Räime sõnul on ametiühingute tegevus viimaste kuude jooksul ka Saare maakonnas hoogustunud ning juurde on tulnud neli uut allorganisatsiooni.

“Uute organisatsioonide tekke on tinginud just praegune olukord, mis puudutab tööandja ja töötaja vahelisi suhteid kas siis palgaküsimuste või koondamiste osas,” märkis ta.

Muutusena tõi Räim välja ka selle, et inimesed on hakanud soovi avaldama ametiühingusse astuda üksikliikmena ning päris palju on tema jutul käinud neid, kes jäänud ilma oma tööst välismaal. “Eks nad on näinud, kui tugevad on sealsed ametiühingud,” arvas Räim, kelle sõnul on tema poole pöördujate hulgas palju ka neid, kes on juba koondatud või saanud kätte koondamisteate.

Siiski on koondamised toonud ka ametiühingutele kaotusi. Nii on organisatsiooni ridadest lahkunud inimesi, kes jäänud tööta.
Räime sõnul peavad ametiühingud praegu väga oluliseks just oma liikmete koolitamist, sest kui inimesed ei tea seadusi ja oma õigusi, on raske enda kaitseks ka midagi ette võtta. “Just inimeste teadlikkuse tõstmine on meie praegune ülesanne,” rääkis EAKL-i Saaremaa osakonna juhataja.

“Tööandjad meist huvitatud ei ole ja ega ametiühing ei olegi mingi võluvits, mis suudaks olukorra lahendada,” nentis ta, lisades, et töötajad on praegu siiski väga raskes seisus, sest nad ei julge enda eest seista – hirm on nii suur. Kokku on praegu Saare maakonnas ametiühingute erinevate organisatsioonide liikmeid 600 ringis.

Print Friendly, PDF & Email