Nasva Pagari ruumides hakatakse tegema Lehmakese kommi (7)

OÜ Viru Kaubandus hakkab Saaremaal tootma nõukogudeaegse retsepti ja kujundusega kommi Lehmake.

Lehmakommi hakatakse tootma Saaremaal Nasva Pagari ruumides, kus Viru Kaubandus lõi käed ruumide ja osa tootmisseadmete rendiks. Esialgseks traditsiooniliste lehmakommide tootmismahuks on kavandatud 20 tonni kuus.

Viru Kaubandus võtab oma palgale ka 15 Nasva Pagari töötajat, ütles Äripäevale projekti käivitaja Urmas Velleste. Kui õnnestub viis töötajat juurde leida ja nad välja koolitada, suurenevad tootmismahud juba sel suvel.

Lehmakommi liini maksimaalseks tootmisvõimsuseks on 60 tonni kuus.
Lehmakommi tootmisliini käikupanekuks kulub ligikaudu 3,5 miljonit krooni ja laenu selleks ei võetud.
“Ootame praegu Lätist pakendeid, need on tulemas,” rääkis Velleste asjade seisust. Lehmakese põhitoorme ehk kondenspiima ostab Viru Kaubandus Eestist.

Maius jõuab müüki juba aprilli lõpus või mai algul. “Alustame müüki kahes suures kaubandusketis. Tänase seisuga ei saa me kahjuks kõiki kette komme täis panna,” sõnas Velleste.
Velleste sõnul on Eestis vaid kaks inimest, kes traditsioonilist lehmakommi tööstuslikult valmistada oskavad. Velleste ise töötas kunagi Rakvere lehmakomme valmistanud Viru Leivas ning on enda kinnitusel üks neist kahest väärtuslike oskustega mehest.

Lisaks lehmakommidele toodab Viru Kaubandus praegu ka kolme sorti küpsiseid. Lehmakese kommi tootmist alustas 1972. aastal Rakvere Leivakombinaat. Patendiameti andmetel kuulub Lehmakese kaubamärk praegu Marecom Investile, kuid Velleste sõnul omandasid nad kaubamärgi ja see on praegu ümbervormistamisel. Sõnamärk Lehmakomm kuulub samas AS-le Cautes, mis toodab kompvekke Tartumaal Nõos.

Viru Kaubanduse omanik on alates selle aasta 16. veebruarist advokaadibüroos Teder, Glikman & Partnerid töötanud Maksim Greinomani advokaadibüroo Greinoman & Co.

Print Friendly, PDF & Email