Linna eakate ühendus loob oma abisüsteemi

Kuressaare linna pensionäride ühendus soovib kokku viia neid, kes abi vajavad, ning neid, kes oleksid nõus linna eakaid aitama. Tegemist on vabatahtliku tegevusega, mida pensionäride ühendus on juhi Helga Nurmekannu sõnul küll juba aastaid teinud, kuid praegusel raskel ajal on abivajaja märkamist üha rohkem tarvis.

Nurmekann nentis, et kuna inimeste vajadused on erinevad ning majanduslanguse ajal ei suudeta alati maksta ka koduhoolduse eest, siis on pensionäride ühenduse oma liikmetegi hulgas neid, kes valmis ligimesi abistama.

“Päris palju on selliseid eakaid, kes kodust välja ei saa, kuid kes tahavad lihtsalt suhelda. Meil on ka inimesi, kes tulnud siia vanaduspõlve veetma, kuid kel suuri tuttavaid siin polegi,” tõi ta näiteks, lisades, et ka väiksemate tööde tegemiseks – olgu siis heki lõikamiseks, muru niitmiseks või puude lappimiseks – on püütud inimesi appi leida.

Toimeka naise sõnul on linna pensionärid kokkuhoidev rahvas ning juba päevakeskuse lõunalauas on näha, kui keegi kaaslane tavapärasel ajal ei ole kohale tulnud. Siis saavad inimesed kohe uurida, kas on midagi juhtunud.

“Siis saab helistada või läbi astuda,” tutvustas Nurmekann toimivat abisüsteemi. “Ma ikka ütlen, et mis sa kotsid niisama, parem aita teisi,” rääkis ta, lisades, et eks see abistamine selline timurlaste töö rohkem ole, kuid kes see ikka ligimest märkab kui mitte meie ise.

Pensionäride ühenduse peab väga oluliseks ka inimeste teavitamist võimalustest – olgu siis abi saamiseks või ise millegi tegemiseks. “Eks meie käsitöönäitusedki ole mõeldud selleks, et inimesed saaksid ideid, mida üldse on võimalik teha, vahel on ju ka näppude vahel võimalik valmistada küllaltki lihtsaid asju,” rääkis pensionäride ühenduse juht, tuues välja mõtte, et praegu oleks just paras aeg, mil maamehed võiksid mõelda luudade tegemise peale.

“Alles ükspäev rääkisin ühe tuttava majaomanikuga, kes kurtis, et lumi hakkab sulama, kuid luuda pole kuskilt võtta.”
Nurmekann palubki kõigil, kes kas abi vajavad või seda
n-ö ühiskondlikus korras soovivad anda, sellest pensionäride ühendusele teada anda.

Print Friendly, PDF & Email