Kuressaare haigla saab uue operatsioonibloki

Sihtasutus Kuressaare Haigla kuulutas välja riigihanke 10 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks, et uuendada haigla operatsiooniblokki ja intensiivraviosakonda.

Kuigi Kuressaare haigla koduleheküljelt võib lugeda, et haiglas on kaks kaasaegse sisustuse ja varustusega operatsioonituba, kinnitas Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu, et tegelikult on operatsiooniblokk amortiseerunud ja olukord on pehmelt öeldes halb.

Pärast peatselt algavaid renoveerimistöid ei pea saarlased opereerimistingimuste pärast enam muretsema. “Saarlane võib rahuliku südamega minna operatsioonisaali ja lasta end lõigata, operatsioonisaal ei erine mitte millegi poolest enam mandri omadest,” ütles Sarapuu.

Lisaks opibloki kaasajastamisele toimuvad ehitustööd mujalgi haigla A-korpuses. Uued renoveeritud ruumid saab intensiivraviosakond, mis kolib teiselt korruselt haigla A-korpuse esimesele korrusele. Samuti luuakse korralikud tingimused dialüüsraviks. Kõik uuenduskuuri läbivad osakonnad saavad ühtlasi ka uue sisseseade.

Teist ametiaega haiglat juhtiv Viktor Sarapuu ütles, et tema ametiaja jooksul on see kõige suurem haiglas tehtud investeering.

Kuressaare haigla A-korpuse renoveerimistööd lähevad kokku maksma enam kui 20 miljonit krooni, millest rohkem kui pool katab haigla oma vahenditest. Lisaks võtab haigla kuni kümneaastase tähtajaga 10 miljonit krooni laenu, mille saamiseks kuulutas haigla välja hanke.
Pakkumisi laenuhankele saab esitada kuni 31. märtsini.

Print Friendly, PDF & Email