64-ruudulises kabes tuli meistriks Rein Kirst

Selleks, et üle 10 aasta maakonna 64-ruudulise kabe meistrivõistlustele jälle 8 mängijat kokku saada, tuli minna kompromissile ja kogu võistlus ühe päevaga ära pidada. Esimene katse õnnestus: kõik need, kes kiirturniiridel osavõtuõiguse välja teenisid, tulid laupäeval ka võistlema.

Nelja vooru järel, mil napp lõunavaheaeg peeti, tekitas tabeliseis tõsist hämmingut. Rein Kirst ja Paul Antsaar 2 punkti peal, Hain Vaher veelgi tagapool. See-eest oli 3 punkti kogutud Heino Tammeaidil.

Juhtis aga 3,5 punktiga Jaanus Kiil, kel maakonna meistrivõistluste medal seni puudus. Viiendas voorus noppis Kiil veel ühe punkti ning kuuenda vooru alguses oli moment, mil võitjaküsimus paistis otsustatud olevat, sest Kiil püüdis Ahti Lepa avangulõksu. Paraku ajas Kiil võitvat plaani teostades sassi käikude järjekorra ning võidust sai imelihtsalt kaotus.

Ka seejärel juhtis Kiil veel võistlust, kuid pärastlõunased kaks mängu võitnud Kirst oli jõudnud temast poole punkti kaugusele. Viimases voorus sai Kirst kiiresti jagu Lepast. Kiil jäi Vaheri vastu pressingu alla ega suutnud partiid päästa.

5 punktiga 7-st päris Kirst oma kuuenda meistritiitli tavakabes. Rohkem on neid vaid Antsaarel (10) ning Vaheril (8).
Võitja aust jäi Kiil niisiis ilma, kuid ka “hõbe” 4,5 punktiga on suurepärane saavutus.

Veterani eale vaatamata on Jaanus väga sportlik, talvel kurdab vahel, et kabemäng hakkab suusatamist segama. Jaanus on meie kabetajate hulgas üks parimaid avanguteooria tundjaid, kel on huvi ja tahtmist avanguid jätkuvalt uurida.

Kolmest 4 punkti kogunud kabetajast teenis parima turniirikoefitsiendiga “pronksi” Antsaar. Napilt maha jäänud Tammeaid pole ammu tõsisel turniiril nii hästi esinenud. Kolmas selles kolmikus ja viies kogu turniiril oli allakirjutanu.

3 punktiga jagasid 6.–7. kohta Vaher ja Lepp. Vaheril seekordne võistlus ebaõnnestus, kuid kiirturniiride seeriavõistlusel on ta esirinnas. Võimekas Lepp võib medalitele mõelda siis, kui “käärid” tema paremate ja halvemate partiide taseme vahel oluliselt väiksemaks jäävad.

Välkkabes kõigile ohtlik vastane Olev Kiirend teenis seekord ainsa poolpunkti viimases voorus. Aga see tuli Antsaare enese käest, kellel seda partiid väga võita vaja oli.

Ennustamine on tänamatu tegevus, aga mõned märgid lubavad siiski loota, et tuleval aastal tekib meistrivõistlustele 8 hulka pääsemiseks juba tihedam konkurents.