Vallavanem Mõtlep nimetab sarivargusi rünnakuks Leisi vastu (3)

Vallavanem Mõtlep nimetab sarivargusi rünnakuks Leisi vastu

NÖRDINUD VALLAVANEM: Ludvik Mõtlep soovitab elupaiku varaste eest kaitsta.

“See on juba rünnak Leisi vastu!” hüüatas Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep vallas märtsi algusest tänaseni kestnud varguste lainet kommenteerides.

Märtsikuu jooksul on vargad Leisi vallas sisse murdnud juba kuude majja. Kui siiani ei olnud rahval vaja varaste ees hirmu tunda, siis nüüd tuleb elupaikade kindlustamiseks ikka midagi ette võtta, märkis Mõtlep.

Politseile anti teada, et 11. märtsil murti Leisi alevis sisse elumajja ja kuuri. Esialgsetel andmetel on varastatud alkoholi ja bensiini. Päev varem tungiti Ratla külas sisse ühte talumajja. Ka ühe samas külas asuva suvemaja omanik on politseisse teatanud, et tema majas on 10. või 11. märtsil sees käidud.

Politsei on kõigi kolme juhtumi uurimiseks alustanud kriminaalmenetlust.
Vaid nädal varem pöördusid politsei poole Triigi küla majaomanikud, sest 5. märtsil murdsid vargad seal sisse kolme majja ning varastasid tööriistu ja alkoholi.

“Algul arvasime, et tegemist on kohalikega,” ütles vallavanem Ludvik Mõtlep, lisades, et seda varianti ei saa küll välistada, kuid viimaste juhtumite järgi otsustades võivad vargad olla pigem kusagilt mujalt.
Kas on alust arvata, et tegemist on ühtede ja samade kurjategijatega, selgitab Lääne ringkonna prokuratuuri pressiesindaja Külli Kivioja sõnul uurimine.

Et varaste elu võimalikult raskeks muuta, soovitab Kuressaare politseijaoskonna juhtivkonstaabel Paavo Tänav muretseda oma kodule korralik uks ja ukselukk ning võimalusel paigaldada suvekoju valveseadmed. Lahkudes kodust, tuleb kontrollida, et uksed ja aknad oleksid kindlalt suletud, ja kodu võtmeid ei tohi hoida kohas, kus need võivad võõraste kätte sattuda.

Paavo Tänav lisas, et kui inimesed märkavad suvilate vahel või majade ümbruses sihitult hulkuvaid isikuid, tuleks nende tegevuse vastu huvi tunda, samuti püüda meelde jätta riietus ja muud tunnused ning kirjutada üles autode registreerimisnumbrid.
Maja õue on aga soovitatav paigaldada valgustid, mis süttivad, kui hoovis toimub liikumine.

Print Friendly, PDF & Email