Kuulmispuudega inimestele hangitakse suitsuandurid

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiu osakonna juhataja Inna Kase sõnul on Saare maakonnas 28 vaegkuuljat või kurti inimest, kes jagavad eluruumi kas teise vaegkuulja või kurdiga või elavad üksi ning vajavad seetõttu spetsiaalset häiresüsteemi, mis asendab tavalist suitsuandurit.

Nende jaoks on olemas süsteem, kus laes olev andur reageerib suitsule ning edastab signaali inimese läheduses olevale andurile, mis annab suitsust märku vibratsiooniga.

Tulekahjusignalisatsiooniandurid on tehniliste abivahendite soodusnimekirjas ja maksavad keskmiselt 4000 krooni, millest riik kompenseerib 50%.

Kui tavalise suitsuanduri hind jääb 100 krooni piiresse, siis puudega inimese spetsiaal-ne häiresüsteem maksaks 2000 krooni, ning järelikult ei ole tagatud kodanike võrdne kohtlemine.

Inna Kask märkis, et kuulmispuudega inimeste olukorra lahendamiseks on sotsiaalministeeriumi korraldusel kavas välja kuulutada ühine riigihange, mis tagaks nimetatud 28 kodus sellise häiresüsteemi olemasolu. Kase sõnul on praegu aga veel lahtine, kui suureks kujuneb inimese omaosalus.

Print Friendly, PDF & Email