Randvere pere toetuseks laekus päevaga üle 300 000 (2)

Randvere tuleõnnetuses kodu ja pisitütre kaotanud pere lugu läks südamesse nii paljudele inimestele, et eilse päeva jooksul annetas üle 500 inimese Eesti Punase Risti Saaremaa Seltsi arvele kokku üle 300 000 krooni. Lisaks laekus raha Punase Risti üldarvele ja vanemate isiklikele kontodele.

“Raha läheb perele uue kodu rajamiseks,” ütles Punase Risti Saaremaa seltsi tegevjuht Laine Kunnberg-Bortnikov, kes tundis suurt rõõmu, et inimesed Punast Risti usaldavad ja annetajate arv suureneb iga minutiga.

Kunnberg-Bortnikovi andmetel oli eile kella poole viieks 511 annetajat kandnud üle 325 556 krooni. Annetajate hulgas oli nii firmasid kui ka eraettevõtjaid ning oli ka eraisikuid, kes toetasid peret 10 000 krooni suuruse summaga.

Ka Kaarma valla sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare sõnul on abipakkujad terve päev helistanud.
“Hetkel on perel kõik esmavajalik olemas,” ütles Kaare, kes eile ise kontrollimas käis. Kaarel on nimekirjas ka ligi 80 inimest, kes on valmis abistama siis, kui pere on ennast kogunud ja neil on koht, kuhu paigutada köögitehnika ja mööbel. “Pereema tänab kõiki abistajaid kogu südamest,” ütles Liida Kaare, rõõmustades inimeste abivalmiduse üle.

Eile otsustas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, et hätta sattunud peret tuleb võimalikult kiiresti aidata. “Suure tuleõnnetuse läbi elanud pere on taotlenud paljulapselistele peredele mõeldud toetust ning neile määratud 160 000 krooni jõuab nendeni kiirendatud korras juba sel nädalal,” teatas ministeeriumi avalike suhete nõunik Heli Lehtsaar.

Print Friendly, PDF & Email