Ruhnlased tahavad uue laeva ehitamist

Ruhnu ettevõtjad peavad hädavajalikuks, et riik laseks ehitada ja tooks liinile kiirekäigulise ja Ruhnu transpordivajadusi rahuldava laeva.

“Ruhnu saarel on toimiv transpordikorraldus elutegevuse alus, millest sõltuvad ka kõik teised elualad,” seisab Saare maavalitsusele saadetud Ruhnu ettevõtjate pöördumises.

Seetõttu on viimasel ajal laevaliiklusega toimuv kaos nende sõnul lubamatu ja Ruhnu arengut pärssiv.
Samas pöördumises teevad ruhnlased oma ettepanekud, kuidas korraldada laevaliiklust 2009. aasta suveperioodil. Lennuliiklust 8-kohalise lennukiga ei pea nad suvel mõttekaks, kuid suurema lennuki puhul võiks ka see variant kõne alla tulla.

1. juunist 31. augustini peab laev ruhnlaste arvates tegema kolmapäeval, reedel ja pühapäeval ühepäevase edasi-tagasi reisi Pärnust (kiirekäiguline laev Pärnust, aeglane Munalaiult).

Reisi- ja kaubalaev võiks sõita esmaspäeval Roomassaarest Ruhnu, teisipäeval Ruhnust Roomassaarde ja tagasi, kolmapäeval Ruhnust Roomassaarde ja reedel Ruhnu ja sealt tagasi.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles Oma Saarele, et ruhnlaste ettepanekuid arvestatakse võimalusel uue riigihanke tegemisel.
“Kuid kõik sõltub sellest, palju raha eraldatakse ühenduse pidamiseks Ruhnuga,” sõnas Männik.

Print Friendly, PDF & Email