Politsei kutsub mobiilivideo juhtumi osapooled vaibale (11)

Lümanda koolipoiste telefoniga filmitud video kooliõdede suitsetamisest ning sellele järgnenud šantaaži puhul ei ole Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissari Aare Alliku hinnangul tegemist süüteo tunnustega käitumisega.

“Küll on aga kirjeldatud alaealiste tegu iseenesest vastuolus moraalinormidega ning taunimisväärne,” märkis politseijuht, kelle arvates on tegemist ka ohumärgiga.

Seega peavad kooli juhtkond ja valla sotsiaaltöötaja koos tegema selgitustööd nii õpilastele kui ka lapsevanematele, et ära hoida praegusel hetkel vaid taunitava käitumise kasvamine seadusega vastuolus olevaks käitumiseks.

Eelmisel nädalal ajakirjanduses avaldatud info põhjal hoidsid Lümanda põhikooli noormehed ühte kooliõde mitu nädalat surve all, nõudes talt maiustuste ostmist. Poisid filmisid, kuidas tüdruk käis koos sõbrannaga väljaspool kooli territooriumi salaja suitsetamas.

Aare Alliku sõnul kavatseb politsei analoogsete juhtumite ärahoidmiseks viia juhtumi kõigi osapooltega läbi ühise vestluse.
“Tegelikkuses on oluline, et kool ise suudaks juba varakult koostöös valla sotsiaaltöötaja ja lastevanematega ning vajadusel kaasates ka politseid ennetada ja piiri seada alaealiste väärkäitumiste juhtumitele,” ütles Allik.

Print Friendly, PDF & Email