Kohalik mees nõuab naistepäeval võrdset kohtlemist (5)

Naistepäeva eelõhtul on kohalik mees algatanud protestiliikumise, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu sellele, et mehi ei kohelda naistega mitte üks raas võrdselt.

Kohalik mees, enda sõnul feminist ja šovinist ühes isikus, kirjutas avalduse, mille kavatseb naistepäeva hommikul raekoja uksele naelutada ning kus kutsutakse üles mehi kohtlema nagu naisi.

Kohalik mees arvab, et naistepäev on just õige päev meelde tuletamaks, et ka mehed vajavad madalamalt tasustatud töökohti ning eneseteostust koduste koristus- ja kokkamistegevuse kaudu, mille eest keegi aitäh ei ütle.
“Kogu oma teadliku elu olen ma võidelnud selle eest, et mind koheldaks naistega võrdselt, nagu naist,” kurtis kohalik mees.

“Aga ei, alati ilmub välja keegi, kes peab mind paremaks, pakub mulle kõrgelttasustatud töökohta või ei lase isegi mu enda kodus süüa teha, nõusid pesta ega koristada.”

Kohalikul mehel on kõrini kõrgest palgast, heast töökohast ja pingelisest tööst ning sellest, et igal nädalavahetusel tuleb teiste meestega kõrtsis pummeldamas ja kaklemas käia, kuid naised saavad sel ajal muretult kodus kududa, tolmu võtta ja televiisorist seebikaid vaadata ning sõbrantsidega perefoorumites chattida.

Tahab kolakat

Kohalik mees tunneb, et ühiskondlik surve on liiga tugev ning ükskõik millise sigadusega ta hakkama saab, ei juhtu kunagi, et mõni naine teda purjus peaga peksaks. “Mida ma pean tegema, et keegi minu juttu näägutamiseks peaks ning selle eest korralikult nüpeldaks?” küsis ärritunud vabamõtleja.

“Ja ükskõik millise rumalusega ma ka välja ei tuleks, mitte keegi ei käsi mul vait olla ja kööki kobida! See on alatu ülekohus!”
Mees on enda sõnul mõnelt õhtuselt olengult üritanud ära hiilida, et veidigi kööginõudega solberdada, kuid alati on teda tagasi televiisori ette jalgpalli vaatama tiritud. Lausa vägivaldselt, nagu ta ise ütleb.

Iseäranis ärritab kohalikku meest, et teda ei kujutata seksuaalobjektina. “Naised saavad veeta terved päevad nii, et neid jõllitatakse, ila lõualt tilkumas, pommitatakse iharate pilkudega,” rääkis kohalik mees. “Tahan olla reklaamides paljas, autonäitustel hõõruda läikival kapotil ning tunda, et minu aju on mõttetu ollus ning just tänu minu kehale on võimalik müüa kas või raketikütust kosmoseagentuurile, kui seda vaja peaks olema.”

Lisaks on kohalik mees kade, et naised võivad veeta tunde selleks, et muuta oma välimus ühiskondlikule standardile vastavaks, ning kõik lepivad sellega. Tema võib aga selga tõmmata ükskõik millise võidunud kaltsu ning ikka olla presidendi vastuvõtu kõlbulik ja kellelgi pole kobisemist. “Haise palju tahad, aja nii mõttetut õlijuttu, kui hing ihkab, ikka kutsutakse mind firmasid juhtima ja loetakse inimeste hulka kuuluvaks, mitte pelgalt aksessuaariks.”

Mees on kuri, et tal pole kohustust end hommikust õhtuni raseerida, epileerida ning sisse kreemitada. “Kas või kordki võiksin ma tunda, et maani kaenla-, jala- ja kubemekarvad on kohatud ning vajaksid kärpimist, aga ei, mitte kedagi see ei häri, erinevalt naiste karvkattest,” on mees kade.

Nüüd on mehel kõrini ning peagi ilmub kesklinnas raekoja uksele teade, milles mees nõuab rohkem tähelepanu, rohkem lilli ja kallistusi, aeg-ajalt kerget näpistust tagumikust või juhuslikku katset tema rindu näppida.
“Tahan, et mind viidaks šoppama, käristataks kohvikus peent likööri välja ning et ükski kord käsiks keegi mul oma suu kinni pidada ning mitte segada teda telekat vaatamast,” teatas kohalik mees.

Naela toimetus tuli kohalikule mehele vastu ning otsis üles kohaliku naisliikumise eestvedaja professor Kosmose, kes oli lahkelt nõus kohalikule mehele vastu tulema. “Pea suu, kalts, ja kobi kööki,” edastas professor Kosmos kohalikule mehele naistepäeva sõnumi. “Ja vaata, milline sa välja näed, mauk!”

Print Friendly, PDF & Email