KG abituriendid toetasid Gruusia koolilapsi

Kuressaare gümnaasiumi abituuriumi kuus klassi kogusid novembris-detsembris toimunud heategevusliku projekti raames oma klassides kokku üle 4300 krooni ja ostsid kingitused Gruusia õpilastele, kes on kannatanud Vene-Gruusia sõja tõttu.

Heategevusliku projekti koordinaatori, 12.b klassi juhataja Merle Rekaya sõnul saadeti Gruusia lastele kingituseks Kalevi šokolaade, joonistusplokke ja värvipliiatseid.

Rekaya ütles, et kontakt Gruusiaga leiti Saaremaa Punase Risti tegevsekretäri Laine Kunnberg-Bortnikovi kaudu ning inimene, kes lubas hoolitseda, et kingitused tõesti jõuavad sõja tõttu kannatanud lasteni, oli Gruusia haridus- ja teadusministeeriumi töötaja Nani Dacaquishvili.

Eesti Vabariigi 91. aastapäeva eel, 23. veebruaril toimuski Shida Kartli regiooni Gori linnas Ditsi riigikooli taasavamine, millest võttis osa Gruusia haridus- ja teadusminister Nika Gvaramia, kes kohtus kooli 260 õpilasega ja andis edasi Kuressaare gümnaasiumi abiturientide kingitused. “Nii suurejooneline kingituste üleandmine oli meile tõesti üllatuseks,” nentis Rekaya.

Ditsi riigikool renoveeriti osaliselt 2007. aastal Jakob Gogebashvili programmi raames, kuid rüüstati Vene agressiooni käigus 2008. aasta augustis. Kooli taastamist toetas Gruusia Keskpank.

Shida Kartli regioonis on 164 riigi- ja 15 erakooli 5 486 õpetaja ja 47 396 õpilasega. Jakob Gogebashvili programmi raames on aastatel 2006–2008 renoveeritud 34 riigikooli.

Print Friendly, PDF & Email