Uus piirivalveülem Mati Terve astus eile ametisse

Uus piirivalveülem Mati Terve astus eile ametisse

TEATEPULK: Endine piirivalveülem Alvar Vallau andis Mati Tervele üle piirkonnaohvitseri mõõga.

Eile andis väljateenitud pensionile siirduv Lääne piirivalvepiirkonna senine ülem piirivalvekolonelleitnant Alvar Vallau oma ametikohustused pidulikult üle piirivalvemajor Mati Tervele.

Eile oma 50. sünnipäeva tähistanud kolonel Vallau sõnas, et 18 aastat piirivalveteenistust oleks olnud mõeldamatu maavalitsuse ja kohalike omavalitsuste, koostööpartnerite ja kolleegide ning piirivalveameti juhtgruppide toeta.

“Kui ei oleks olnud neid, kes siin rivis seisavad, siis ei oleks Lääne piirkonda. Ja nende selja taga on need, kes on täitnud oma ülesandeid väga kohusetundlikult. Lääne piirkonnas on piirivalvurid väga pika kogemusega professionaalid ja võib öelda, et 75% meie isikkoosseisust on teeninud üle 10 ja 15 aasta,” ütles Vallau ning lisas, et annab teenistuse rahuliku südamega üle Mati Tervele. “Teades teda, võin öelda, et te saate endale hea juhi.”

Kolonel Roland Peetsi käskkirjaga anti Alvar Vallaule pikaajalise ja tulemusliku teenistuse eest piirivalves kingitus – liputoimkonna mõõk.
Mati Terve, kes töötab piirivalves alates 1994. aastast ning on enne piiriturvalisuse osakonna ülema ametikohale asumist 2006. aastal töötanud staabiülemana nii Lääne kui ka Põhja piirivalvepiirkonnas, ütles, et mis hästi töötab, seda lõhkuda ei tohi.

“Meil on vedanud selles osas, et kolonel Vallau on üles ehitanud sellise hea organisatsiooni ja asutuse. Et kui siin 2004. aastal mõned nn irvhambad ütlesid, et nemad tahaksid küll näha, kuidas hiidlane ja saarlane koos töötavad, siis kolonel Vallau on tõestanud, et väga hästi töötavad.”

Terve lausus, et selleks, et olla efektiivne, peab olema mõtlev inimene ja uhke selle üle, et oleme piirivalvurid. “Me peame nägema põhjuste seoseid ja tagajärgi. Riigi turvalisuse tagamiseks peame olema laiahaardelised,” toonitas ta.

Staažikat endist ja alustavat uut piirivalveülemat tervitasid ja õnnitlesid maavanem Toomas Kasemaa, Põhja piirkonna ja Ida-Virumaa kolleegid, lennusalga esindus, Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik, Kaitseliidu Saare maleva pealik major Toomas Luik, AS-i Saarte Liinid juhatuse esimees Ants Tammleht, Lääne maksu- ja tollikeskuse esindus ning paljud kolleegid.

Viimasena õnnitles Mati Tervet veidi hilinenud linnapea Urve Tiidus, kes eksikombel surus uude ametisse astumise puhul kätt hoopis piirivalveameti staabiülemal piirivalvekolonel Rein Oraval, kes seisis Alvar Vallau ja Mati Terve vahel. Meeri väike eksitus tekitas kohal olnud seltskonnas rõõmsat elevust.

Kolleegid kinkisid lahkuvale ülemusele tooli, kus on tehtud tõsist tööd, ning soovisid jõudu talletamaks oma mälestusi kaante vahele. Lääne piirivalvepiirkonna staabiülem Jaak Haamer kinkis Vallaule kalendri, mis sisaldab kogu piirivalves oldud aastate käiku.
Alvar Vallau on üks neist, kes on Eesti piirivalves teeninud selle taasloomisest alates.

Tänase päeva seisuga on selliseid inimesi piirivalves 8. Ta on esimene piirivalve suvemängude ja lastelaagrite idee algataja ning läbiviija ning Vallau eestvedamisel on organiseeritud Abja gümnaasiumi piirivalveklass. 2004. a autasustas vabariigi president teda Kotkaristi V klassi teenetemärgiga.

Print Friendly, PDF & Email