Veebruaris paranes mõnevõrra maksulaekumine Saaremaal

Veebruaris paranes mõnevõrra maksulaekumine Saaremaal

 

Maksu- ja tolliameti eile avalikustatud andmed üksikisiku tulumaksu laekumise kohta Saare maakonna omavalitsustes näitavad, et jaanuariga võrreldes on olukord mõnevõrra paranenud.

Kui aga kahe kuu näitajad kokku võtta, selgub, et läinud aasta sama perioodiga võrreldes on tulumaksu laekumine pea kõigis omavalitsustes endiselt negatiivne.

Veebruaris laekus üksikisiku tulumaksu möödunud aasta sama perioodiga võrreldes rohkem viies Saare maakonna omavalitsuses (vt jooniseid): Muhus (+8,7%), Kärlal (+6,8%), Leisis (+6,5%), Orissaares (+3,6%) ja Pihtlas (+0,4%).

Jaanuaris oli ülelaekumine mullusega võrreldes vaid kahes omavalitsuses: Ruhnus (+11,7%) ja Leisis (+6,1%).
Maakonnas keskmiselt laekus veebruaris üksikisiku tulumaksu 8,3% vähem kui möödunud aasta sama perioodi vältel. Rahasse ümber pandult tähendab see tulumaksu vähenemist ligi 1,8 miljoni krooni võrra.

Jaanuaris laekus tulumaksu maakonnas veidi enam kui kolm miljonit krooni ehk 12% vähem kui mullu samas kuus.

Kui käesoleva aasta kahe esimese kuu maksulaekumise näitajad aga kokku võtta, on plusspoole peal ikkagi vaid kaks omavalitsust: Leisi vald, kus tulumaksu laekumine on juba teist kuud majanduskriisist hoolimata suhteliselt hea olnud, ja Ruhnu.

Print Friendly, PDF & Email