Lühidalt spordist

Liitmäe ja Treiel tulid Eesti meistriks
Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustelt võitsid saarlaste klubi KJK Saare esindajad kaks meistrimedalit.
Poiste B klassis teenis Eesti meistritiitli Rauno Liitmäe, kes kogus seitset ala sobitades 3912 punkti. Noormehe üksikalade tulemused olid: 60 m jooks 8,03; kaugushüpe 5.90; kuulitõuge 11.89; kõrgushüpe 1.74; 60 m tõkkejooks 9,33; teivashüpe 3.40 ning 1000 m jooks 3.19,69.
Naiste arvestuses teenis saarlastele hõbedase medali Linda Treiel, kes suutis viie alaga teha 3903 punkti väärilise summa. Juuniorite arvestuses oli Treiel sellega siiski kuldmedalit väärt. Treieli üksikalade tulemused olid 60 m tõkkejooks 9,34; kõrgushüpe 1.76; kuulitõuge 13.59; kaugushüpe 5.39 ning 800 m jooks 2.29,42.
Üksikalal tegi enne järgmise nädala Euroopa meistrivõistlusi kontrollstardi Kaie Kand, kes läbis 60 m tõkkeid ajaga 8,65.

Marek Niit jooksis 200 m ajaga 20,90
Arkansase ülikoolis õppiv Marek Niit läbis USA-s Lexingtonis SEC (South-East Conference) ülikoolide meistrivõistluste eeljooksus 200 meetrit ajaga 20,97 ja sai edasi finaali, mis toimus meie aja järgi täna öösel. Finaalis parandas Niit oma aega veelgi, saades kirja aja 20,90, mis andis finaalis teise koha.
Kuigi ajad oleks võinud mõlemad tähistada uut Eesti siserekordit, ei läinud tulemus tipptulemusena kirja, Lexingtoni 290-meetrine ring ei vasta rahvusvahelistele võistlusmäärustele, mis näeb ette 200-meetrist ringi.
Niidi väljajoostud aeg paigutub USA üliõpilaste selle hooaja edetabelis 10ndale kohale ning Arkansase ülikooli kõigi aegade tabelis tõusis Niit kuuendale kohale. Lisaks tagas Niit selle ajaga endale koha USA üliõpilasmeistrivõistlustele.
Kehtima jäänud Eesti siserekord 21,09 kuulub samuti Niidi nimele. Väljas on saarlane 200 meetrit jooksnud riigi rekordi väärilise 20,69-ga.
Lisaks jooksis Niit Lexingtonis ka Arkansase 4×400 m teatejooksu meeskonnas, kellega saavutati viies koht.

John Kaju maailma edetabeli 45-s
Eelmisel nädalal avaldatud purilaua Formula klassi maailma edetabelis hoiab 45. kohta John Kaju Saaremaa Surfiklubist. Kokku on edetabelisse kantud 410 surfarit.

Kalle Lepp liitub FC Kuressaarega
Läinud hooajal esiliigas Valga Warriori ridades kaptenipaela kandnud FC Kuressaare kasvandik Kalle Lepp hakkab taas esindama FC Kuressaare klubi, teatab fckuressaare.ee .
Hooajaeelsetes sõprusmängudes Lätis Lepp siiski ei osalenud. FC Kuressaare mängis Lätis peetud viimases kohtumises 1 : 1 viiki Jurmalaga ning JK Sörve pidi 3 : 6 kaotuse vastu võtma FK Elizalt.

SaareMaa JK aaMeraaS sai loobumisvõidu
Hooaja viimases kodumängus sai JK aaMeraaS võidu ilma mänguta, kuna vastane Tallinna JK Piraaja ei ilmunud Kuressaarde.

SWE-7 võidukas
Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas sai SWE-7 kodusaalis laupäeval 73 : 68 võidu Elion/Corle meeskonna üle.
Maakonna korvpallimeistrivõistluste põhiturniiri eelviimases kohtumises alistas SWE-7 teisipäeval Pihtla tulemusega 76 : 67.
Selle tulemusega selgus, et vahegrupi mänge hakkavad pidama Orissaare, Kihelkonna ja Pihtla. Turniiri esikoha sai BC KäSa. Teise ja kolmanda koha selgitab veel pidamata mäng SWE-7 ja Vesse vahel. Põhiturniiri neljanda koha on kindlustanud endale Tesmani meeskond.

Kaare Kruusmägi kolib Laserile tagasi
Eelmisel aastal klassis 470 koos Marko Pomerantsiga purjetanud Saaremaa Merispordi Seltsi kuuluv Kaarel Kruusmägi vahetab taas paadiklassi ning jätkab sõitmist Laser Standardil.
Kruusmägi treeneri Argo Kruusmägi sõnul oli 470 mõeldudki pigem prooviprojektina ning aasta näitas, et Tallinnas treenimisega ja Tartus koolis käimisega seotud elukorraldus ei sobinud. Kruusmägi–Pomerantsi parimaks saavutuseks jäi 470 klassi juuniorite MM-i 32. koht.

TV 10 OS II etapp

60 mtj TN 1997 ja nooremad 1. Sandra Teras KG 11,3; 2. Johanna Järmut OG 11,5; 3. Eva Haavel SÜG 11,6. 60 mtj TV 1995–96 1. Karmen Armus SÜG 11,5; 2. Claudia Traumann OG 12,3; 3. Anna Afanasjeva SÜG 12,4. 60 mtj PN 1997 ja nooremad 1. Kaarel Ernits VLK 10,0; 2. Romet Room OG 10,1; 3. Risto Lillemets KG 10,3. 60 mtj PV 1995–96 1. Riho Valdmets Muhu PK 10,2; 2. Kerdo Jakunin SÜG 11,6; 3. Markus Metsala OG 11,6. Kaugushüpe PN 1997 ja nooremad 1. Kaarel Ernits VLK 4.55; 2. Risto Lillemets KG 4.37; 3. Hans-Olavi Vaher SÜG 4.34. Kuulitõuge (3 kg) TV 1995–96. s.a 1. Marju Lember OG 8.29; 2. Claudia Traumann OG 8.17; 3. Margitta Nau Muhu PK 7.80. Teivashüpe PV 1995–96 1. Riho Valdmets Muhu PK 2.30; 2. Allan Rasva OG 2.10; 3. Markus Metsala OG 1.90.
Tallinnas toimuvale finaali sai Kaarel Ernits kaugushüppes ja tõkkejooksus, Romet Room ja Risto Lillemets tõkkejooksus.