Tuule tänava tõkised nõudsid eile uue ohvri (31)

Tuule tänava tõkised nõudsid eile uue ohvri

 

Eile päeval nõudsid Kuressaares Tuule tänavat poolitavad betoon-elemendid uue ohvri, kui vasakpööret sooritanud autojuht ei märganud lumega kaetud tõkist ning sõitis puruks oma auto karteripõhja.

Sündmuskohal Oma Saarega vestelnud pealtnägija sõnul sõitis autojuht Saue tänavalt Tuule tänavale, hoidudes parempoolset liikluskorraldust arvestades tee paremasse serva, ja ei märganud vasakpööret tehes lumme mattunud takistust.

Purunenud karterist voolas tänavale viie meetri pikkune õlinire. Auto tuli sündmuskohalt minema pukseerida. Juht teavitas juhtunust politseid, kes olukorra fikseeris. Kohale kutsutud päästjad puhastasid tänava õlist.
Vaid kaks nädalat tagasi lõhkus täpselt samadel asjaoludel oma auto põhja Tuule tänaval kuressaarlane Arvo, kes nõuab linnalt auto remondikulude katteks üle 3000 krooni.

“Igal pool on parempoolne liiklus, aga Kuressaare linnas Tuule tänaval on liiklus järsku vasakpoolne,” imestas pealtnägija, lisades, et selle eest ei hoiata ristmikul autojuhte ka ükski liiklusmärk.
“Sellist projekti saab vaid kabinetis teha,” nentisid paigal viibijad, kelle arvates võiksid need betoonelemendid olla helkuritega valgustatud, nagu on mandril.

Isegi jalakäijate teed märgistav liiklusmärk on kahe ristmiku vahel ja Tuule tänava elanikud ei suuda mõista, kelle jaoks on see paigaldatud, sest ristmikult keerates saab autojuht alles hiljem aru, et on sattunud jalakäijate rajale, kuid tagasi õigesse kohta keerates võib ta auto lõhkuda.
““Anna teed” märgi all peaks olema lisatahvel, mis näitab, kuhu auto keerama peab,” soovitas üks Tuule tänava elanik.

Avariid kaema tulnud Kuressaare Linnamajanduse esindaja ja avarii pealtnägijate vahel läks elavaks vaidluseks selle üle, miks ei ole märgid sellel tänaval õigesti projekteeritud ja paigaldatud.

Linnamajanduse esindaja nentis fakti, et liiklusmärkide paigaldus on vale ja puudulik, kuid jäi seisukohale, et kuna see on nii olnud juba kaks aastat, siis peaksid inimesed sellega juba harjunud olema.
Inimeste küsimusele, miks siis ei ole märgistust kahe aasta jooksul korda tehtud, jättis ametnik vastamata.

“Kuressaare inimene peaks teadma, et siit läheb jalgrattatee,” ütles ta kommentaariks. See pani inimesi imestama, sest tänavat võivad ju kasutada ka inimesed mandrilt või välismaalt ning puudulik liikluskorraldus võib ka edaspidi autode purunemist põhjustada.

Print Friendly, PDF & Email