Saare maavalitsus jõudis koondamistega kriitilise piirini (7)

Saare maavalitsus jõudis koondamistega kriitilise piirini

SISEMINE RAHU ON TAASTUNUD: Anu Vares arvab, et tänu töötuskindlustuse olemasolule on tal nüüd veidi aega rahulikult järele mõelda.

Eilne tööpäev jäi mitmel töötajal Saare maavalitsuses viimaseks. Oma Saar külastas viimast päeva maavanema nõunikuna töötavat Anu Varest hetkel, mil ta lauasahtleid tühjendas ja üleandmiseks vajalikke dokumente sorteeris.

Saare maavanem Toomas Kasemaa kommenteeris koondamisi nii, et rasked ajad on sundinud koomale tõmbama, ja soovis kõigile koondatuile indu uue töökoha otsimisel.

“Viimase koondamisega oleme maavalitsuses jõudnud kriitilise piirini, kus ülesanded veel ei kao,” lausus Kasemaa. “Kui veel tuleks inimesi vabastada, siis on kriitiline piir ületatud ja tuleb hakata riigi antud ülesandeid vähendama.”

Tartu ülikoolis 2002. aastal ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonnas avalikkussuhete ja teabekorralduse erialal lõpetanud Anu Vares ütles Oma Saarele, et keerulisel ajal ametist lahkudes on tunded üsna vastuolulised, ent sisemine rahu on juba tagasi.

“Mõtted on täna sellised, et 1. märtsil 2005 sisenesin esimest korda siia kabinetti, et tööle hakata, ja 1. märtsil 2009 olen ma siit läinud. Sportlaste keeli on see üks olümpiatsükkel.”

Tööd on ta püüdnud teha nii, et temaga rahul oldaks, ja seejuures on ta oodanud, et kui midagi valesti läheb, seda talle ka otse öeldaks.
“Need neli aastat on minu jaoks olnud ääretult huvitav aeg,” rääkis Anu Vares. “Niipalju uusi kontakte, tuttavaid, sõpru ja kogemusi ei saa üheski ülikoolis.” Ta lisas, et ega elu seisma jää ja praegu on ta avatud kõikidele huvitavatele pakkumistele.

Need ülesanded, mis puudutavad maavalitsuse välissuhtlust, lähevad tema sõnul üle arengu- ja planeeringuosakonnale, ning meediaga suhtlemist ja kommunikatsiooni puudutavad materjalid lähevad esialgu maasekretäri kätte. Kas need ülesanded ka maasekretärile jäävad, ei osanud ta öelda.

Küsimusele, kuidas võib ta end tunda esmaspäeva hommikul, mil ta on harjunud kell seitse tõusma, et end tööle sättida, vastas Anu Vares: “Tuleval esmaspäeval tuleb ka vara tõusta ja sättida end tööhõiveametisse, et end töötuna kirja panna.”

Anu Varese peamine tulevikku puutuv soov on, et saaks jääda ikkagi Saaremaale, esimese kutse peale Tallinna tormata ta ei kavatse.

Print Friendly, PDF & Email