Verekeskus kutsub saarlasi taas verd loovutama

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus korraldab taas doonoripäevad Saaremaal järgmisel kolmapäeval, 4. märtsil kell 12–16 Orissaare spordihoones ja neljapäeval, 5. märtsil kell 8–14 Kuressaare kultuurikeskuses.

Verekeskuse teatel on doonoripäevad Saaremaal kinnitanud, et saarlaste jaoks on heategevus loomupärane. Kui ka varem on vereloovutajaid olnud palju, siis jaanuaris tuli rekordite rekord – kahe päevaga 300 doonorit ja ligikaudu 30 heal inimesel paluti järgmist korda oodata.

Verekeskus tänab südamest kõiki osalenuid ja kutsub järgmistele heategudele. Oodatud on kõik, kuid eriti 0 ja A Rh negatiivse veregrupiga doonorid.

Doonoripäevale tulekuks peab varuma umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist.

Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanud inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul.
Lisainfo www.verekeskus.ee .


Tule doonoriks, kui oled:

* terve, ei põe hetkel mõnda viirushaigust ega tarvita ravimeid
* puhanud ja söönud
* kehakaaluga üle 50 kg
* 18–60-aastane

Viimasest vereandmisest peab olema möödunud meestel 60 päeva ja naistel 90 päeva. Kui sulle on tehtud nõelravi, tätoveerimisi või naha augustamisi, saad verd loovutada 6 kuu möödudes.
Vereloovutusele tulles võta palun kaasa pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Print Friendly, PDF & Email