Lümanda Muuseum sai aastaseks (3)

Läinud reedel pidas oma esimest sünnipäeva Lümanda söögimajas mittetulundusühing Lümanda Muuseum.

MTÜ Lümanda Muuseumi juhatuse esimees Tõnu Veldre märkis, et peamiselt seati kokkusaamisel sihte tulevikuks ning loodeti, et edaspidi suudetakse oma tegevuses olla edukamad, kui siiani on oldud.
“Meie keskne idee on 116-aastases vanas Lümanda vallamajas sisse seada kohalik muuseum, kuid vald ei ole meile veel maja kasutada andnud,” märkis Veldre.

Tema sõnul on siiski lootust, et kolmandik hoonest eraldi sissekäiguga siiski muuseumi tarbeks saadakse. “Me loodame väga, et vana ja auväärne vallamaja jääb ka edaspidi ühiskonna teenistusse,” lisas seltsi esimees.
Veldre ütles, et esimese asjana tahetakse muuseumi ruumid korrastada.

“Plaanis on ka suvepoole Lümanda kultuurimajas avada fotonäitus, mis kajastaks kohalikku elu ja inimesi kuni aastani 1960,” tutvustas ta. Selleks ootab selts fotosid, mis on veel inimeste valduses, et neist siis kas või koopiad teha.

Lisaks eelnevale on MTÜ-l Lümanda Muuseum kavas pöörata tähelepanu kohalike traditsioonide säilitamisele.
“Selleks on hea praegusel kriisiajal taaskasutusse võtta vanu nippe,” avaldas Veldre, lisades, et praegu pole veel kindel, kas see suund realiseerub teabepäevade või mõnel muul moel.

“Oleme saanud enda valdusesse tsaariajast pärineva vana pritsumeeste ühingu pumba, pakutud on ka märke ja vimpleid,” rääkis Veldre, lisades, et päris tore oleks ka koos päästeametiga korraldada noortele mõni üritus.
Seltsi esimees oli rõõmus sellegi üle, et Lümanda Muuseumi tegijate arv on aastaga tõusnud 11-lt 15-le.

Print Friendly, PDF & Email