Maailma parimale töökohale kandideerib ka üks saarlane (10)

Maailma parimale töökohale kandideerib ka üks saarlane

TAHAB PARIMAT TÖÖD: Venno Tamjärv küll ei usu, et töö endale saab, kuid proovib siiski.

Viie päeva pärast tehakse eelvalik nende 35 000 inimese seast üle maailma, kes kandideerisid “maailma parimale tööle” Austraalias, Hamiltoni saare saarevahi kohale. Kandidaatide seas on 30 Eesti inimest ning üks saarlane Venno Tamjärv.

Noormees kuulis tööpakkumisest teleuudistest, mõtles asja üle veidi ja registreeris end kandidaadiks. Väga tõsiselt ta enda sõnul seda kandideerimist siiski ei võta, arvestades, et enamik kandideerijaid on vanemad ja kogenumad. “Tegelikult ei usu, et sinna saan,” arvas Tamjärv. “Aga mõtlesin, et võib üritada.”

Tegelikult oli tal plaan pärast kooli lõpetamist kaitseväkke aega teenima minna, kuid seal on liiga pikad järjekorrad, et kohe pärast kooli sinna pääseda. Seega pani ta oma õnne proovile kümnete tuhandete inimeste kõrval üle maailma, ehk õnnestub 1. juulist maailma parimale tööle pääseda.

“Maailma parim töö” on Queenslandis Suure Vallrahu turismivõimaluste tutvustamiseks tehtud kampaania, kuid saarevahi töökoht on päriselt olemas.

Mis teeb sellest maailma parima töö? Kui kõrvale jätta asjaolu, et töökoht asub hingematvalt muinasjutulisel saarel ning seal elamine on harukordne võimalus, siis töö ise kõlab nagu puhkus. Tööülesanneteks on saartega tutvumine ning maailmale tutvustamine blogipostituste, videoklippide ja fotopäevikute kaudu.

Selle tegevuse eest makstakse 150 000 dollarit, kindlustatakse edasi-tagasi lennupiletid, tasuta elamine ja transport saarte vahel, reisikindlustus, kohapeal on saarevahi käsutuses arvutid, kaamerad, netiühendus.

Print Friendly, PDF & Email