Töötute armee täienes nädalaga 58 inimese võrra

Ajavahemikus 16.–20. veebruar täienes Saare maakonna töötute arv 58 töötu võrra, neist 36 olid mehed ja 22 naised.

Kokku oli maakonna töötute registris eilse kuupäeva seisuga 1089 töötut, neist 144 on arvele võetud veebruari kolme nädalaga.
Tööturuameti Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepp ütles Oma Saarele, et lõppeval nädalal olid olulisemad töötuks jäämise põhjused tähtajalise töölepingu lõppemine (14), omal soovil töölt lahkumine (7) ja koondamine (5).

Kaks inimest lisandus töötute hulka välisriikidest, üks jäi tööst ilma Soomes ja teine Rootsis.
Nädalaga laekus tööturuameti Saaremaa osakonda info kolme vakantse töökoha kohta, kokku on tööturuametis väljas info 75 vaba töökoha kohta, neist 55 pakub välja juunis avatav Maxima kaubanduskeskus. Sel nädalal sai tööle kaks inimest.

Tööturu koolitusele mandrile mindi õppima keevitajaks ja pott-sepaks. Koolituskeskuses Osilia alustas tegevust ettevõtluskoolituse grupp, kus osalevad töötud, kes tahavad edaspidi esitada äriplaani ja saada toetust ettevõtluse alustamiseks. Uus taoline grupp alustab juba märtsis, sest soovijaid on sedavõrd palju.

13. veebruaril Kuressaare ametikooli lõpetanud 40 kokast on end töötuna registreerinud kaks. “Noored, kes nüüd lõpetasid, hakkavad ennast järjest juba arvele võtma,” sõnas Lepp. “Kindlasti ei jää neist kõik töötuks, sest ametikool annab töö saamiseks tugevad oskused ja eeldused,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email