Saaremaa tekitas turismimessil elavat huvi

Saaremaa tekitas turismimessil elavat huvi

SAAREMAA BOKSIS UUDISTAJAID JAGUS: Mulluse messiga võrreldes külastas Saaremaa väljapanekut tänavu üle tuhande inimese rohkem. Kaali külastuskeskuse perenaine Katrin Sagur (paremal) jagas huvilistele igasugust infot.

Tallinnas Eesti näituste messikeskuses toimunud turismimessil Tourest 2009 tunti elavat huvi ka Saaremaa ekspositsiooni vastu.

Maakonna kaksteist turismifirmat olid messil koondatud ühisesse boksi. Saaremaa kolme turismiobjekti (Kaali kraater, Panga pank ja Angla tuulikud) tutvustanud ettevõtja Alver Sagur oli pisut nördinud selle üle, et Eesti paviljon asus näituseväljaku tagumises osas.

“Eespool tutvustati maailma eksootilisemaid piirkondi. Kui võtta praegust majandussituatsiooni, siis oleks võinud Eestit eespool eksponeerida. Mul tekkis küll selline tunne, et kõik messikülastajad tahapoole ei jõudnudki,” arvas Alver Sagur.

Saarlasest ettevõtja üllatus ka pikkadest järjekordadest sooduspakkumisi teinud firmade bokside juures. Sellest võis järeldada, et eestlased on huvitatud nii välis- kui ka siseturismist.

Saguri sõnul on Saaremaa endiselt mandriinimeste huviorbiidis. Messil demonstreeriti ka Margus Mulla tehtud filmi Angla pukktuuliku renoveerimisest. Vaatajaist puudust polnud.

Paljude majutuskohtade hinnad on langenud, sealhulgas ka Saare maakonnas. Seegi peaks kohale meelitama rohkem turiste.
“Messil tegutsesime kõik ühise eesmärgi nimel. Olime sõbralikult koos. Jagasime maakonda tutvustavat kataloogi ja andsime huvilistele selgitusi,” rääkis Sagur.

Enamik näitusekülastajaid olid eestlased, aga liikus ringi ka venelasi, soomlasi, lätlasi ja teistest rahvustest rännuhuvilisi.

Kuressaare turismiinfokeskuse infokonsultandi Egne Kasina väitel oli külastajaid kahel esimesel päeval rohkem kui möödunud aastal.
“Reedel käis 400 inimest rohkem ja laupäeval oli koguni 800 huvilist rohkem,” ütles Egne Kasin.

Print Friendly, PDF & Email