Muhulane asutas iseteenindus-autotöökoja (4)

Muhu saarel Soonda küla vanas karjalaudas avas uksed autoremonditöökoda, mis ainukesena maakonnas pakub inimestele võimalust remontida taskukohase hinna eest oma autosid töökoja ruumides ka ise.

“Idee tuli rahva seast,” ütles Collester OÜ juhatuse esimees Paavo Aavik. Tema sõnul on nõudlus iseteeninduse järele suur, sest on palju inimesi, kes oskavad oma masinaid remontida, kuid kõigil ei ole kodus sooja garaaži ega kalleid tööriistakomplekte.

Remonditöökojas on olemas kõik vajalikud võtmekomplektid, keevitusagregaadid ning ka tõstuk, mis osteti eesmärgiga paigaldada sellele tulevikus ka seadeldis, millega saab reguleerida auto esisilda.
Kui tavaliselt on töökojad avatud vaid päevasel ajal, siis Muhu uues remonditöökojas võivad inimesed oma autosid remontida õhtul pärast tööd ja ka nädalavahetustel. Eriti popp ongi uus teenus just puhkepäevadel, kui inimestel on vaba aega ja võimalus autot parandada.

“See ongi meil õhtul kujunenud selliseks toredaks kokkusaamise kohaks,” kiitis Aavik, kes tegeleb Muhus ka noorte motoringiga. Ka selle ringi liikmed käivad töökojas õhtuti oma rattaid parandamas.

Juhataja Aaviku sõnul on neil kodukord seina peal ja siiani on kõik sujunud probleemideta. Esimene tund töökojas maksab 100, järgmised 50 krooni.
Collester OÜ pakkus varem rohkem ehitusteenuseid, kuna aga ehitustööd on vähemaks jäänud, otsustas ettevõte avada autoremonditöökoja.

Print Friendly, PDF & Email