Kodanik nõuab linnalt 3000 krooni lõhutud auto eest (12)

Kodanik nõuab linnalt 3000 krooni lõhutud auto eest

LUMI PEIDAB: Mustal asfaldil kollaste betoonobjektide märkamine pole probleemiks, kuid talvel on need lumme mattunud.

Kuressaares Tuule tänavat poolitavatele betoonelementidele otsa sõites auto põhja lõhkunud kodanik küsib linnalt remondikuludeks üle 3000 krooni, sest saatuslike tõkiste eest ei hoiata liiklejat ükski märk.

Kuressaarlane Arvo pööras möödunud reede õhtul Talve tänavalt Tuule tänavale ning ei osanud oodata, et keset teed on lume all betoonist takistused, millest üle sõites ta oma auto põhja ära kraapis.

“Kui ma teen vasakpöörde Tuule tänavale, ei ole mul informatsiooni, et tänav on mehaaniliselt pooleks jagatud,” rääkis Arvo. “Vasakpöördel võtsin liiga suure kaare ja sõitsin esimesele betoon-elemendile otsa.”

Auto liigub küll omal jõul edasi, kuid põhi on lõhutud ja sellest tilgub õli. Tesmanist võetud hinnapakkumise järgi kuluks sõiduki õnnetuse-eelse seisundi taastamiseks üle 3000 krooni.

Arvo sõnul ei oleks mustal asfaldil kollaste betoon-objektide märkamine lumevabal ajal probleemiks, kuid talvel on need lumme mattunud. “Leian, et selline liikluskorraldus ei ole korrektne ja vajaks muutmist,” ütles auto lõhkunud mees.

Linnavalitsusele saadetud kirjas teebki kannatanu omapoolseid ettepanekuid, kuidas linn olukorda parandada võiks.

Üks ettepanek on muuta liiklussuund Tuule tänaval vastupidiseks, sest siis ei oleks teistelt tänavatelt pöörates harjumust sõidurida ületada. Teine võimalus on lisada hoiatavaid liiklusmärke ning kolmandaks pakkus Arvo välja, et pärast iga lumesadu peaksid linnahooldajad betoonist objektid lumest puhastama.

“Kuidas asi lõpeb või laheneb, kas saan midagi või mitte, ei oska öelda,” lausus Arvo, kuid lisas, et asi on ka põhimõtteline.

Linnainsener Madis Pihel eile lugu kommenteerida ei soovitud, sest kodaniku kirja ei ole veel arutatud. Arvatavasti arutatakse seda järgmisel nädalal linnavalitsuse istungil.

Print Friendly, PDF & Email