Hättasattunud naine küsib laenu tasumiseks laenu (10)

Kadi raadio ja lehekuulutuse vahendusel avalikkuse poole pöördunud ja 9000 krooni laenu küsinud naise juhtum ajendas Oma Saart uurima, kuidas peaksid inimesed sellistesse appihüüdudesse suhtuma.

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja kt Inna Kask ütles, et kui inimesel on tekkinud probleeme toimetulekuga, tuleks esmalt pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole.

“Kui need probleemid on tekkinud seoses laenudega, tuleb sotsiaaltöötaja abiga otsida mõni laenunõustaja, laenunõustamisega tegelevad nüüd otseselt pangad ja nemad aitavad ka leida erinevaid võimalusi,” selgitas Kask.

Kui keegi tahab aga näiteks lehes avaldatud abipalve peale inimest rahaliselt aidata, soovitas Inna Kask kõigepealt kindlaks teha, kas see abipaluja on ikka tõeliselt hädas: “Ma ei taha öelda, et ärge aidake, kuid alati tasub kontrollida. See on kõige halvem tunne, kui pärast selgub, et oligi mingi petuskeemiga tegemist.”

Saaremaal esmalt Kadi raadio ja seejärel Oma Saares avaldatud kuulutuse kaudu rahaabi otsinud naine ütles, et sattus makseraskustesse seetõttu, et võttis paar aastat tagasi sõbraga koos elades 3000 krooni laenu.

“Aga siis tuli mul emal halvatus ja ma jäin tema mitteametlikuks hooldajaks. Nüüd on vaid ema pension ja see 400 krooni hooldusraha, mis ema kätte tuleb. Laenu on aga juba kogunenud üle 8000 krooni,” kurtis naine, kes kardab, et kaotab seetõttu laenu tagatiseks antud isikliku korteri.

Töötu ja anonüümseks jääda soovinud naine ütles, et tahaks nüüd vana laenu ja intressid ära maksta.

“Mõtlesin, et kui saaks omale käendaja, maksaksin [vana laenu] korraga ära ja hakkaksin siis uuesti algusest maksma,” rääkis naine. “Samas ei oska kusagile pöörduda ka, mul ema 73-aastane ja ühte külge pidi halvatud, ei saa liikuda.”

Print Friendly, PDF & Email