Autoga purjuspäi kihutanud alaealine pandi trellide taha (9)

Autoga purjuspäi kihutanud alaealine pandi trellide taha

ÕNNELIK ÕNNETUS: Autos olnud noored kihutamisel viga ei saanud.

Eile määrati Kuressaare kohtumajas viie ööpäeva pikkune arest alaealisele noormehele, kes kihutas mullu novembris purjuspäi ja lubadeta päevinäinud Ladaga politsei eest ära, lõhkudes teele jäänud traataia ning lõpetades sõidu kraavis.

Mullu 8. novembri öösel märkas politseipatrull Smuuli elamurajoonis liikumas kahtlast sõidukit ning otsustas selle peatada, kuid auto põgenes. Seejärel sai sõiduki jälile teine patrull, kelle peatumismärguandele päevinäinud Lada samuti ei reageerinud, ning seejärel algas tagaajamine.
Politsei peatumismärguannet eiranud auto sõitis kahel korral läbi traataia, mis piirab staadioni lähedal asuvat koerte treeningplatsi. Lada ületas suurel kiirusel nn lamava politseiniku ning kihutas läbi Kuressaare kesklinna, kus oli reede õhtul palju rahvast.

Sõiduki sundis peatuma alles purunenud rehv. Pärast rehvi purunemisest tingitud teelt väljasõitu üritas autos istunud seltskond laiali joosta ning end lähedalasuvasse võssa peita, kuid püüti politseinike poolt kinni.

Autot, milles istus kuus noort inimest, nende seas ka auto omanik, juhtis 17-aastane kerges joobes ning juhilubadeta noormees.

Politsei algatas väärteomenetluse ning selgitanud kõik asjaolud, otsustas kohtus noormehele karistuseks küsida aresti, mille kohus eile ka mõistis.
“Aresti küsitakse, kui menetlusaluse isiku suhtes on ka varem alustatud väärteomenetlus liiklusseaduse nõuete rikkumiste tõttu,” selgitas Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi, lisades, et seda juhul, kui rahatrahv ei ole mõjutanud inimest õiguserikkumistest loobuma ja ta jätkab samalaadsete väärtegude toimepanemist.

Print Friendly, PDF & Email