Salme võitis valdade kabevõistluse (1)

Laupäeval Mustjalas peetud valdade talimängude kabevõistluste algus viibis veidi päris huvitaval põhjusel. Kolmveerand Salme võistkonnast oli otsustanud, et otsetee Salmelt Mustjalga kulgeb läbi Leisi… Aega võttis, aga pärale nad jõudsid.

Paari esimese vooru järel paistis, et Salme (Jaanus Vallaste, Ahti Lepp, Aare Mölder ja Annika Juhandi) paneb oma ülekaalu sama jõuliselt maksma kui eelmisel aastal: 4 : 0 Laimjalaga ja 3,5 : 0,5 Orissaarega.

Aga siis tegid liidrid järjest 2 : 2 viigid Pihtla ja Leisiga ning seekordne suurüllataja Kaarma (Harri Tõnn, Eldur Torn, Jüri Janson ja Ülle Rahula) pääses Salmest punktiga ette. Selleks ajaks oli Tõnn I laual kogunud 4 punkti 4-st! Viiendas voorus kohtusid liidrid omavahel.

Viimasel ajal harva võistlev maakonna kunagine tšempion Vallaste küll katkestas Tõnni võiduseeria, aga matš lõppes 2 : 2 viigiga ja Kaarma edumaa säilis.

“Suured manöövrid” leidsid aset eelviimases, kuuendas voorus. Sellal, kui Salme alistas 4 : 0 Kärla, kaotas Kaarma Mustjalale 0,5 : 3,5 ning nüüd juhtis juba Salme 2,5-punktise edumaaga Kaarma ees. Viimasele “hingasid kuklasse” Pihtla (Paul Antsaar, Jaanus Kiil, Jüri Raev ja Sirje Antsaar) 0,5 ning Mustjala 1 vähempunktiga.

Kaarma hoog rauges: viimases voorus kaotati 1 : 3 Laimjalale. Aga Mustjalast polnud konkurendi ebaedu ärakasutajat, 0,5 : 3,5 kaotati Salmele. Küll möödus Kaarmast Pihtla, kes võitis kindlalt 3,5 : 0,5 Kärla.

Lõppjärjestuseks kujunes 1. Salme 21 (28-st) 2. Pihtla 18; 3. Kaarma 16; 4.–5. Mustjala ja Leisi 14,5; 6. Laimjala 13,5; 7. Orissaare 7,5; 8. Kärla 7 punkti.
Peale Kaarma valla edu märkisid võistluste veteranid ära ka Leisi võistkonna tavapärasest südikama esinemise.

Laudade paremateks osutusid:
I laud: 1. Paul Antsaar 6 ; 2.–3. Paavo Vara (Mustjala) ja Jaanus Vallaste 5,5 p.

II laud: 1. Jaanus Kiil 6; 2. Ahti Lepp 5; 3.–4. Reivo Vinter (Mustjala) ja Maido Vallik (Laimjala) 4 p.

III laud: 1.–4. Aare Mölder, Jüri Janson, Elari Kovaljov (Leisi) ja Heinrich Rei (Laimjala) võrdselt 5 punktiga.

Naiste laud: 1.–2. Annika Juhandi ja Reelika Helde (Orissaare) 5,5; 3. Ülle Rahula 4 p.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email