Noorte huvikeskus kavandab koos kolledžiga elektroonikaringi (1)

Kuressaare noorte huvikeskus ja Tallinna tehnikaülikooli kohalik kolledž esitasid linnavalitsusele taotluse ülelinnalise robootika-ja elektroonikaringi avamiseks.

TTÜ Kuressaare kolledži projektijuht Jaanis Prii ütles Oma Saarele, et kavandatav ring hakkaks tööle noorte huvikeskuse juures, kusjuures Kuressaare kolledž pakub omalt poolt välja elektroonikalabori, kus noored saaksid koos käia.

Kõigile linna noortele

“Kuressaare kolledž on ka varem koolivaheaegadel sarnaseid koolitusi korraldanud, kuid nüüd plaanime noortekeskuse abiga avada ringi, mis tegutseks kogu õppeaasta vältel ja oleks mõeldud kõigile linna noortele,” lisas ta.

“Kuna praegu on rahalised võimalused aga tagasihoidlikud, ei oska ma lubada, kas suudame elektroonikaringi avada juba sel kevadel,” sõnas Kuressaare noorte huvikeskuse juhataja Aare Martinson.

Martinsoni sõnul taotleb noortekeskus linnavalitsuselt raha ringijuhendaja töötasuks. “Meil on kaks kohalikku noort meest, kes oleksid nõus uut ringi juhendama,” ütles ta.

Huvilisi piisavalt

Küsimusele, kas Saaremaa noorte seas elektroonika- ja robootikahuvilisi ikka jagub, vastas huvikeskuse juhataja jaatavalt. “Hiljuti jätsime oma vanad, juba mahakantud arvutiromud siia vedelema ja üsna lühikese aja jooksul olid need laiali tassitud,” tõi ta naljatamisi näite. “Noored ütlesid, et neid lihtsalt huvitab, mis seal arvutite sees on.”

Lõpetuseks palus Aare Martinson ajalehe kaudu edastada, et noored, kel robootika- ja elektroonikaringi vastu huvi, võiksid endast noortekeskusele eelnevalt teada anda.

“See oleks meie ettevõtmisele toetuseks ja võib-olla saaksime siis uue ringi avada juba sel kevadel, ja seda kas või mõne muu ringi – näiteks multimeedia – asemel, mille vastu huvi väiksem,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email